Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

CANKAT KALYONCU’DAN POP-UP SERGİ

Cankat Kalyoncu’dan pop-up sergi
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.10.2017 - 12:29 | Son Güncelleme:

Çağdas sanatın en beğenilen isimlerinden birisi olan Cankat Kalyoncu’nun "Adam ve Eve2023" adlı sergisi 1-15 Kasım tarihleri arasında sanatseverlerin izlenimine sunuluyor.

İkinci kişisel sergisini sanatseverlerin izlenimine sunan çağdaş sanatın yetenekli ve genç ismi Kalyoncu, "Adam & Eve 2023" başlığı altındaki tuval üzerine yağlıboya ve kağıt işlerinin yer aldığı çalışmasında din, politika ve cinsiyet kavramları üzerinden 'kimlik' edinme biçimlerini sorguluyor. Adem ve Havva'yı yeniden dünyaya döndüren sanatçı, 2023'ün dünyasıyla bu kadim iki figürü yüzleştiriyor.

Osmanlı minyatür ustalarının yanı sıra, çağdaş sanatın dünya çapındaki isimlerine ait referanslara rastlayabileceğiniz işlerde alegorik bir anlatım tercih eden Kalyoncu, Adem ve Havva'nın soyunun güncel haliyle karşılaşma anına sizi de şahit olmaya davet ediyor.

Sanatçı, serginin ikinci günü Soul'n'Art Gallery’de sanatseverlerin sanat ve sergi üzerine sorularını da yanıtlıyor olacak.

Eserleri, uluslar arası sanat fuarlarında sergilenen Cankat Kalyoncu’nun ‘’Adam ve Eve2023’’ adlı kişisel sergisini 1-15 Kasım tarihleri arasında Soul'n'Art Gallery’de izleyebilirsiniz!

Yayın tarihi: 16.10.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.