Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BÜYÜK USTA, AL GÖZÜM SEYREYLE SERGİSİNDE

Büyük Usta, Al Gözüm Seyreyle Sergisinde
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.09.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Sermet Çifter Salonu, iki ustayı, Yaşar Kemal’i ve Güneş Karabuda’yı bir araya getiriyor.

Sermet Çifter Salonu, Yaşar Kemal’i ve Güneş Karabuda’yı bir araya getiriyor. 

16 Eylül – 17 Ekim 2010 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek “Al Gözüm Seyreyle” / Güneş Karabuda’nın Yaşar Kemal Fotoğrafları: 1956-2010” başlıklı sergide, Güneş Karabuda'nın 1956 yılından başlayarak çektiği Yaşar Kemal fotoğrafları yer alıyor.

Belgeselci, gazeteci ve yazar Güneş Karabuda’nın objektifinden 50 yıllık bir dostluğun izlerine tanık olabileceğimiz sergide, Yaşar Kemal’in İstanbul, Paris, Adana gibi farklı şehirlerde, kimi zaman tek, kimi zaman Abidin Dino, Sabahattin Eyüboğlu, Cengiz Aytmatov gibi sanatçılarla çekilmiş fotoğraflarını görmek mümkün. Sergide, Güneş Karabuda’nın fotoğraflarına Yaşar Kemal’in metinleri eşlik ediyor.

Sergide ayrıca Güneş Karabuda’nın çektiği 1975 tarihli “Yaşar Kemal Belgeseli” de yer alıyor. Belgesel, yazarın yaşam öyküsünü, İstanbul’daki yaşamını ve yıllar sonra romanlarının Çukurovası’na ve doğduğu köy olan Hemite’ye dönüşünü anlatıyor.

Sergi kapsamında “Bizim Gözümüzden Yaşar Kemal” adlı bir de etkinlik düzenleniyor. 27 Eylül Pazartesi günü saat 18.30’da Sermet Çifter Salonu’nda gerçekleştirilecek söyleşide Türkan Şoray, Selim İleri ve Zülfü Livaneli, yakın dostları Yaşar Kemal’i anlatacak.

Yayın tarihi: 23.09.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Buda güzel ama Ankarada değil ne yapalım...Yaşar Kemal in hayatını dinlemek isterdim değerli ağızlardan...

28.03.2011 11:46:04 NESLİHAN ALAK