Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

BİR AVUÇ DENİZ

Bir Avuç Deniz
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
11.03.2011 - 10:00 | Son Güncelleme:

Deniz’e açılmaya cesaretiniz var mı?

Bir aşk hikayesiyle tüm dengeleri değişen mert, çıktığı uçsuz bucaksız deniz yolculuğundan dönme savaşı veriyor. İzleyenlerinde kendilerinde bir şeyler bulabileceği bu hikaye 11 Mart 2011 tarihinde vizyona giriyor!

Bir Avuç Deniz, Deniz isimli bir kızın; Deniz’e aşık Mert’in; Mert’e aşık Deniz ve Dilek’in; belki de hepsinden önemlisi, oğlu Mert’e aşık Rana Hanım’ın hikayesi.

Filmin Konusu

Yakışıklı, başarılı Mert Amerika’da okulunu bitirmiş ve büyük bir şirkete yönetici olarak atanmış. Herkes onu seviyor. Özellikle yakın dostları Aylin ve Bora. Üçü birlikte bir tekne turuna çıkıyorlar. Bodrum’a geldiklerinde Mert’in sevgilisi, dünya güzeli Dilek de ekibe katılıyor. Dilek ve Mert herkesin beğendiği ideal bir çift.

Ama sonra Mert’in hayatına Deniz giriyor. Deniz belki de bir deli. Çoğu zaman yırtıcı, alaycıdır. Ama nasıl oluyorsa “tutarlı ve düzenli” Mert, Dilek’i unutup Deniz’e tutuluyor.Deniz ve Mert çevrelerindeki herkese rağmen tutkulu bir ilişkiye başlıyorlar. Önce Dilek, sonra da tüm dostları Mert’i terk ediyor.

Başarılı Mert, tökezlemeye başlıyor. Bu durum annesi Rana Hanım ve babası Cengiz Bey için kabul edilemez bir şey. Rana Hanım’la Deniz’in gerilimli ilişkisi, hikayenin ikinci yarısında bir kabusa dönüşüyor. Rana Hanım oğlu Mert’i korumak zorunda. Mert, rotasına ve “kendine yakışana” geri dönmek zorundadır.

Deniz bitmek zorundadır ama bu o kadar kolay mı acaba? Bir avuç aldığımız deniz, gerçekten deniz midir?

Yayın tarihi: 11.03.2011
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (3)

aşk filmlerinden çok etkileniyorum özelliklede türk senarislerin filimlerinden

21.03.2011 16:25:05 damla akdemir

çok harika bir senaryoo gidilmeli bence

20.03.2011 11:49:23 leyla altun
3 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER