Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BABA KIZ İLİŞKİSİNİ KUVVETLENDİREN 10 ŞEY!

Baba kız ilişkisini kuvvetlendiren 10 şey!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
27.01.2016 - 17:00 | Son Güncelleme:

Her kız babasının prensesi, her baba da kızının ilk aşkıdır. Peki, babalar kızlarıyla aralarındaki bağı kuvvetlendirmek için neler yapabilir? İşte, önerilerimiz...

1. ÇABA HARCAYIN

Sevmek

Her kız babasının prensesidir ancak babalar kızlarının ömür boyu onların prensesi olarak kalması için biraz çaba harcamalı… Bu çabayı harcamaktan hiç yorulmayın.

2. DUYGUSAL YANLARINIZI GÖSTERİN

Duygusal yan

Kabul ediyoruz ki babalar ağırlıklarını göstermek için bazen soğuk davranabiliyor. Ancak kız çocukları babalarının duygusal yanlarına sığınmak ister. Bu nedenle kızınızı korumak için büründüğünüz sert görüntünün altındaki yumuşacık kalbinizi ona göstermekten çekinmemelisiniz.

3. AKTİVİTE YAPIN

Baba kız özel

Babalar, kızlarıyla aralarındaki bağı kuvvetlendirmek için en eğlendikleri aktiviteleri yapabilirler. Buna beraber karar verebilirsiniz. Mesela, birlikte dans edip şarkı söylemek hiç fena fikir değil. 

4. DAİMA ARKASINDA OLUN

Daima

Kızlar yaşları kaç olursa olsun babalarının daima arkalarında olduğunu bilmek ister. Ne yaparlarsa yapsınlar korkularını, hüzünlerini veya mutluluklarını paylaşabilecekleri bir baba onlara güven verir.

5. VERDİĞİNİZ SÖZLERİ TUTUN

Baba-kız ilişkisi

Verdiğiniz sözleri tutmaya özen gösterin. Çünkü kızınıza verdiğiniz sözleri tutmamak onların güvenini kırabilir. Ve unutmayın herhangi birisi güvenini kırmıyor en çok canını siz acıtabilirsiniz! Buna izin vermeyin…

6. SORUNLARINI DİNLEYİN

Sorunlar

Bazı sorunlarını annesi daha iyi anlayabilir ama kızınız sorunlarını paylaşmak için sizi seçtiyse onu geri çevirmeyin. Kimi zaman sorunlarına çare bulamasanız da onun yanında olduğunuzu bilmesi içini rahatlatacaktır.

7. KENDİ KARARLARINI KENDİ VERSİN

Karar

Hayatıyla ilgili önemli kararları verirken çevresinden etkilenmemesini ve kararlarını tek başına verebileceğini ona öğretin. Tabii en başta sizin kızınızın kararlarına saygılı olmanız gerek.

8. İLTİFATINIZI EKSİK ETMEYİN

İltifat

Bulduğunuz her fırsatta kızınıza iltifat etmeniz onun öz güveni için önemlidir. Kızınıza iltifat ederken annesini de unutmayın deriz!

9. ONU SEVDİĞİNİZİ SÖYLEYİN

Seciginisöyle

Davranışlarınızla bunu belli ediyor olabilirsiniz ancak onu sevdiğinizi dile getirmeniz bambaşka bir şey! Onu çok sevdiğinizi söylediğinizde gözlerinin içi gülecektir. Yüz ifadesinden bunun ne kadar özel olduğunu anlayabilirsiniz.

10. KIZLAR BUNU YAPMAZ DEMEYİN!

Kızlar yapmaz

Hoşlandığı şeyler sadece kızlara özgü olmayabilir. Beraber futbol ya da basketbol oynamaya ne dersiniz?

Yayın tarihi: 27.01.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.