Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

AZ’DAN ÇOK!

AZ’dan Çok!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
29.04.2011 - 10:40 | Son Güncelleme:

"AZ’DAN ÇOK" isimli sergi ARTBOSPHORUS’da…

İstanbul ARTBOSPHORUS Çağdaş Sanat Fuarı kapsamındaki sergi, Mine Sanat Galerisi Standında sanatseverleri bekliyor.

Daha önceki çalışmalarında buluntu malzemeyle soyut estetik bir yapı kuran Sabahat Çıkıntaş, AZ’DAN ÇOK adını verdiği yeni sergisinde rengin varyasyonlarını, çağrışımını, resim sanatındaki yaptırımlarını araştırıyor.

Daha çok lirik soyutta görmeye alıştığımız rengin tinsel duyarlılığını geometrik soyuta uygularken izleyicinin algısında da yeni pencereler açıyor. Olabildiğince az elemanla yarattığı döngüde plastik dilin anlatımını çoğaltıyor. Onun minimalize ettiği tuvalleri sade görüntülerinin altında çoklu çağrışımları barındırıyor. Yapıtlar, bir sanatçının az elemanla çok şey söyleyebileceğini, belirlediği üslupla da önyargılarımızı elimizden alabileceğini gösteriyor.Başka bir deyişle Sabahat Çıkıntaş’ın AZ’DAN ÇOK serisi geometrik soyuta tersten bir bakış açısı…

Sergi, 28 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında ARTBOSPHORUS Çağdaş Sanat Fuarı, Mine Sanat Galerisi standında izlenebilir.

Adres: Hakkı Yeten Cad.Selenium Plaza 10C Fulya Beşiktaş -İstanbul

Tel: 212 215 61 29 - 212 215 61 31

Yayın tarihi: 29.04.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.