Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ANNE BABALAR DA ARTIK EHLİYET ALACAK!

Anne babalar da artık ehliyet alacak!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.03.2016 - 14:42 | Son Güncelleme:

Çocuklarıyla sağlıklı, mutlu ve güven dolu, şefkatli bir iletişimin yolunu açmak isteyen anne-babalara Avrupa’da Elternwerkstatt tarafından 2002 yılından beri sunulan ABC Ebeveyn Ehliyeti eğitimi, 9 Nisan,14 ve 15 Mayıs tarihlerinde Renkli Akademi ev sahipliğinde İstanbul’da düzenleniyor.

Avusturya kökenli Ebeveynlik Eğitimi Derneği Elternwerkstatt’ın Eşbaşkanı Pedagog Andreas Keckeis’ın yönetiminde gerçekleştirilecek 3 tam günlük programa, dernek bünyesinde lisans alan Türk eğitmen ekibi de kolaylaştırıcı olarak katılacak. 

Sınırlı sayıda katılımcı kabul eden programa, anne-babalar kadar büyük ebeveynler ve çocuk bakımından sorumlu olan tüm yetişkinler de katılabiliyor. Programı tamamlayanlar, ABC Ebeveyn Ehliyeti® almaya hak kazanacak.

ANNE - BABALAR İÇGÜDÜLERİNİ DİNLEMEYİ YENİDEN ÖĞRENECEK

Modern çağda anne babaların içgüdülerini dinlemekten uzaklaştığını savunan ve onları yeniden kalplerini dinlemeye davet eden ABC Ebeveyn Ehliyeti® Eğitimi, güven, takdir, açıklık ve mizah dolu bir ebeveyn-çocuk ilişkisi için çocuğun yaşına ve gelişim düzeyine uygun, somut ve kolay uygulanabilir iletişim araçları sunuyor.

Programa katılanlar ebeveynlik becerilerine ve rehberlik yetkinliklerine dönük güven kazanırken, içgüdülerine kulak vermeyi, çocuklarının duygu ve ihtiyaçlarına empatiyle yaklaşmayı öğrenecek. Ebeveynler çocuğun bağımsızlık, işbirliği ve sorumluluk bilincini geliştirirken, sevgiyle sınır koyma ve zor durumları şefkatle yönetme pratiği de kazanacak.

Evrensel ebeveynlik sorularına yanıtlar bulmayı amaçlayan program, ABD’li psikolog Carl Rogers’ın kurucusu olduğu Hümanistik Psikoloji’ye dayanıyor. Otoriter ve müdahaleci olmayan bu yaklaşım, kişinin kendisine iyi gelen çözümleri uygun koşullarda kendi kendine bulacağı görüşünden hareket ediyor.

Ayrıntılı bilgi için

www.renkliakademi.com
 

Yayın tarihi: 23.03.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.