Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ANKARA'DA FOSFORLU CEVRİYE RÜZGARI

Ankara'da Fosforlu Cevriye Rüzgarı
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Ankara Devlet Tiyatrosu Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde Fosforlu Cevriye rüzgarı esiyor.

Ankara Devlet Tiyatrosu Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde Fosforlu Cevriye rüzgarı esiyor.

2008-2009 Sanat Kurumu “En İyi Kadın Oyuncu” (Nermin Uğur), “En iyi Sahne Müziği” (Atila Özdemiroğlu), “En İyi Dans Düzeni” (Özden Aktürk) ödüllerinialan; Suat Derviş’in yazdığı, Gülriz Suriri’nin oyunlaştırıp yönettiği“Fsforlu Cevriye” müzikali,1 - 10 Ekim tarihleri arasında temsil edilecek.

Oyun, “Kah güldürüp kah hüzünlendirerek, karakol, mahkeme, hapishane, Barba’nın meyhanesi, eski kantocu yeni randevucu bilge Sümbül Dudu’nun evinde, geçen olayları müzikal formatında” anlatıyor. Hayata sonsuz derecede bağlı olan Fosforlu Cevriye yıldızını, kaymasın diye gökyüzüne çakmak isterken, hayat ona ne sürpriz hazırlıyor?

Şarkı sözleriGülriz Sururi’ye,  Hakan Dündar’a,  kostümüFatma Görgü’ye,  ışığı Yakup Çartık’a,  besteleriAttila Özdemiroğlu’na,  müzik direktörlüğüKemal Günüç’e,  danslarıÖzden Aktürk’e ait oyunda; İsmet Numanoğlu, Ali Hakan Beşen, Engin Özsayın, İclal Karaduman, Kader İlhan, Feray Darıcı, Zeynep Aytek Metin, Uğur Çavuşoğlu, Nermin Uğur, Dara Tan, Deniz Baytaş, Volkan İsmail Duru, Mehmet Onur Atbaş, Pınar Berkmen,  B. Şafak Ermiş, Yeliz Tekman, Doğukan Özman, Kubilay Karaburçak, Barış Yurtsever, Acan Ağır Aksoy, Osman Özyurt, Emrah Özdemir, Ömer Comba, Celal Murat Usanmaz, Handan Kaya, F. Aylin Tez, Gülay Gür Bayram, Eylem Türkmen, Dilek Mengi, Emrah Keskin, Oğuzhan Oğuz, Yunus Sercan Çantay, Gökay Beker, Berk Bozoğlu, Uğur Erbektaş rol alıyor. 

Orkestrada ise;Kemal Günüç, Zafer Gökçer, Fahrettin Ünal, Mehmet Haluk Kılıç, Atilla Kılıç, Mehmet Acemoğlu, Selçuk Ovalı, Şenzelita Aykanat, Ayşegül Yaylalı, Ayşegül Duran, Melda Sak, Mehmet Ünal, Yiğit Dirik yer alıyor.

Yayın tarihi: 29.09.2010
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Bu gün gidip izlediğim harika bir oyun ve sanat olayıdır. ama gösterinin son sahnesinde Fosforlu Cevriye rolündeki sanaçcı Nermin Uğur 'nun rahatsızlanması büyük üzüntü yarattı.

06.04.2011 02:17:33 Ali Rıza Keskintimur
  
Ağız ve diş sağlığını olumsuz etkileyen hastalıklaryeniAğız ve Diş SağlığıMerih Keçe

Ağız ve diş sağlığını olumsuz etkileyen hastalıklar

Hangi hastalıklar diş ve ağız sağlığınızı olumsuz etkiliyor? Bu hastalıklarının etkileri nelerdir?Devamı >
Kadınlar da erken boşalma problemi yaşıyor!yeniAşk, Mahremiyet ve CinsellikA. Cem Keçe

Kadınlar da erken boşalma problemi yaşıyor!

Kadınlarda erken boşalma bir avantaj mıdır yoksa cinselliğin kalitesini mi düşürür?Devamı >
Meyveli pratik parfe tarifiANNE ŞEFTülay Ersanay Etkin

Meyveli pratik parfe tarifi

En pratik pasta tarifim meyveli pratik parfe oldu. Denerseniz hiç pişman olmazsınız. Sabahtan yapın atın dondurucuya, akşama harika ve bir o kadar da serinletici pastanız hazır. Tabii ki lezzetine de diyecek yok. Meyveli pratik parfe özellikle yaz akşamları için harika bir seçenek olacaktır.

Devamı >