Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AKBANK SANAT'TAN BİR SERGİ DAHA!

Akbank Sanat'tan Bir Sergi Daha!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
21.05.2011 - 14:00 | Son Güncelleme:

''Sürekli Çeşitlenmeler'' sergisi sanatseverlerle buluşuyor.

Akbank Sanat’tan harika bir sergi daha! Ayşe Erkmen, Füsun Onur ve Seza Paker’in eserlerinden oluşan ‘Sürekli Çeşitlenmeler’ sergisi, 18 Mayıs ve 18 Haziran 2011 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Küratörlüğünü Ali Akay’ın yaptığı sergide, sanatçıların kişisel boyutunu benzer biçimde ortaya koyan, ortaklaşa bir bağlama dayalı ve birbirine içkin olmasına rağmen hetorejen eserler yer alıyor.

Ali Akay sergi ile ilgili değerlendirmesinde: ‘Sürekli Çeşitlenmeler’ bir yaratım ve düzenleme biçimi sayılmalıdır. Her bir eser, mekân ve zaman ile birebir ilişki içindedir ve dışsal bağlamla olan ilişkisini de göz önüne almaktadır. Özellikle Barok Müzik’te çeşitleme, bir ‘tema’nın ortaya sürdüğü değişikliklerden oluşan, çeşitli müzikal cümleleri üretmeye olanak sağlayan bir ileri sürüştür.Sanatçılar tarafından oluşturulan fikirler ve zihindeki imajlar birleşmeyen bir sentezi ortaya koyuyor. Bu çok sayıdaki parçalanma sayılamayacak kadar daha küçük parçalara ayırarak dönüştürmeye devam ediyor. Bu üç sanatçı için ‘Sürekli Çeşitlenmeler’ hareketler, işaretler, çizgiler ve arayışlardır. Temaların sayısı bir işten diğerine çeşitlenebilmekte ve varyasyonlar oluşturmaktadır’ diyor.

Tarih:18 Mayıs 2011 Çarşamba / 18 Haziran 2011 Cumartesi

Yer: Akbank Sanat

www.akbanksanat.com

Yayın tarihi: 21.05.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.