Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

“8 SANATÇI – 8 GÜNCEL” SERGİSİ

“8 Sanatçı – 8 Güncel” Sergisi
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
14.05.2011 - 17:00 | Son Güncelleme:

Mine Sanat Galerisi'nde benzersiz bir sergi.

10 Mayıs – 30 Haziran tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi’nde gösterime açık olan “8 Sanatçı-8 Güncel” adlı sergide birbirinden iddialı isimler yer alıyor.

Sergide Nancy Atakan, Serhat Kiraz, Gül Ilgaz, Can Maden, Özgül Arslan, Raziye Kubat, Neşe Çoğal ve Seçkin Pirim yer alan isimler. Her sanatçının birbirinden bağımsız olarak kendi özgün dillerinde ürettikleri yapıtların yer alacağı sergide; günlük yaşama dair farklı yorumların sunumuna tanık olacaksınız.

Sergide Sizi Bekleyenler

Çalışmaların özgünlüğüne, kullanılan farklı malzemelerin doğal dilleri de eşlik edecektir. Sergide belli bir tema üzerinde odaklanmaktan kaçınılmış. Dolayısıyla oluşabilecek ortak dilin izleyicide teşkili öngörülmüştür. Bu şekilde izleyicinin belleğinde oluşabilecek temaya, günlük hayatın içerisinde zihnimizde kendiliğinden oluşan görüntülerin kendisi, saf olanla çatışmasından doğan masalsı lekeler ve bu hayatın başrolündeki figürlerin bir takım nesnelerle birlikte ironik gösterimi eşlik eder. Bu anlamda “8 Sanatçı – 8 Güncel” sergisi farklı duyumların izleyicide buluşması-oluşması gereken imgesel bütünlüğün sunumunu gerçekleştirir.

Sergi 30 Haziran 2011 tarihine kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı Mekanında izlenebilir.

www.minesanat.com

Yayın tarihi: 14.05.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.