Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

7 SANATÇI ALANİSTANBUL’DA…

7 Sanatçı ALANistanbul’da…
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
21.11.2010 - 12:00 | Son Güncelleme:

7 ressam çalışmaları, 23 Kasım - 17 Aralık tarihleri arasında ALANistanbul’da...

Çağdaş sanatın genişleyen mecrasında resim, güçlü bir araç olarak yerini korumaya devam ediyor. Son dönemde öne çıkan 7 ressam çalışmaları, 23 Kasım - 17 Aralık 2010 tarihleri arasında ALANistanbul’da sizleri bekliyor.

Resim kendi sözünü kendi iç sınırları içerisinde (gerçek hayat ile estetik bir mesafe de koyarak) söyleme gücüne hala sahip. Bu sanatsal dil, toplumsalın temel sınıfsal, sosyal ve kültürel meselelerinin ve sorunlarının üzerinin “gösteri” yoluyla silikleştirildiği bir ortamda kendi sözünü iletmek konusunda daha güçlü olarak gündeme geliyor. 

Bu açıdan resim sanatı geri plana düşmekten ziyade güçlenmiş ve geleceğin sanatına doğru yeni kapılar açmıştır. Figüratif resmin geri dönüşü sanatın insan için başından beri en temel işlevlerinin gücüyle, “ölüme, tahakküme, baskılara karşı umutlu kavgasıyla” görkemli olmuştur. ALANistanbul’da 7 sanatçı her biri kendilerine ait resim biçimleri ile ortak bir mekânda bu gerçeği sergiliyorlar. 

Adres: Galip Dede Caddesi No:24/11

Tünel-Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0212 292 04 14

Yayın tarihi: 21.11.2010
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.