Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

7 ADIMDA YAZ EVLİLİĞİ!

YAZ EVLİLİĞİNDE SİZİ BEKLEYEN AKSİLİKLERİ YEDİ ADIMDA ÖNLEYEBİLİRSİNİZ!

7 adımda yaz evliliği!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Yaz evliliğinin avantajı ve dezavantajı çoktur. Düğün günü sizi bekleyen birçok aksilik olabilir. Yaz evliliği yapmayı düşünüyorsanız bu 7 adıma kulak verin...

Evlilik telaşı yüzükler takıldığı andan itibaren başlayan ve düğün gecesine kadar devam eden, ardında tatlı bir yorgunluk bırakan bir süreçtir. Bu süreç yaz mevsimine denk geldiyse, kusursuz bir düğün için yaz mevsiminin avantajlarından yararlanıp dezavantajlarını önlemek gerekir. Yaz evliliği sıcaklıkların artması ile birçok aksiliğin çıkmasına olanak tanır. Birçok çift bu aksilikleri engellemek için telaşa kapılıp sürecin tadını çıkaramazlar. Eğer yaz evliliği yapıyorsanız ve düğününüzde hiçbir aksilik çıkmasın istiyorsanız bu 7 adıma kulak verin!

1- DÜĞÜN MEKANINIZ ÖNEMLİ

Düğün hazırlığı deyince akla ilk gelen hiç şüphesiz düğün mekanıdır. Kış mevsimi hava şartları sebebiyle evlenecek olanlara mekan bakımından pek fazla seçenek sunmasa da yaz evliliğinde durum farklıdır. Birden çok mekan seçeneği gelin ve damat adaylarının aklını karıştırır. Yaz evliliğinde mekan seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu gece 00.00’dan sonra müzik sesine getirilen kısıtlamadır. Düğününüzün gece geç saatlere kadar devam etmesini istiyorsanız mutlaka bu kısıtlamayı düşünmelisiniz ve eğer düğününüz açık alandaysa gece 00.00’ den sonra eğlenmeye devam edebileceğiniz kapalı bir mekan ayarlamalısınız.

düğün mekanı

2-DÜĞÜN PASTANIZ SICAKTA ERİYEBİLİR!

Yaz evliliklerinde yaşanan en büyük sorunlardan biri de budur. Düğünde her şeyin bir sırası vardır ve düğün pastası sırası gelene kadar bekler. Yaz sıcağında düğün pastanızın erimesini engellemek sizin elinizde. Kremayla yapılmış bir pasta sıcağa karşı çok dayanıklı olmayacaktır bu yüzden mutlaka düğün öncesi pastanızın kremayla değil şeker hamuruyla kaplı olmasını istediğinizi belirtin.

düğün pastası

3-YAĞMUR KABUSUNUZ OLMASIN!

Yaz evliliğinin en büyük korkularından biri düğün günü yağmur yağmasıdır. Evlilik zaten masraflı bir süreç olduğu için çoğu çift hem kapalı hem açık bir mekan kiralama fikrine pek sıcak bakmaz. Yaz evliliğinde yağmur korkunuza karşı, fiyat olarak uygun olan şeffaf ve şık çadırlardan faydalanabilirsiniz.

 düğün çadırı 

4-YAZIN ARTAN SİNEKLER GELİNLİĞİNİZİ SEVEBİLİR!

Yazın artan sinek ve böcekler sadece gelin ve damatların değil herkesin ortak problemidir. Yaz düğünlerinde göz ardı edilen bu durum düğün günü canınızı sıkabilir. Kusursuz bir gelinlik giymişken ve kusursuz bir makyaj yaptırmışken, gece yanan ışıklara gelen sineklerin sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız gelinliğinizi giymeden önce mutlaka sinek ve böcekleri kovmaya yarayan kokusuz spreyi tüm vücudunuza sıkın. 

 Düğün 

5-SICAKTA MAKYAJIN AKMASI NASIL ÖNLENİR?

Gelin adayları düğün boyunca makyajının akmamasını, gece sonuna kadar aynı kusursuz görünümün devam etmesini ister. Yaz evliliği yapan gelin adaylarının sıcaklar sebebiyle kusursuz makyajını gece sonuna kadar taşıması pek mümkün değildir. Oynanan oyunlar, çekilen halaylar sıcakla birleşerek düğün makyajının akmasına sebep olur. Yaz evliliği yapan gelin adaylarının makyajının akmaması için porselen makyaj tercih etmesi ve koyu renklerden uzak durarak yaza özel doğal tonlar kullanması gerekir.

 düğün makyajı 

6-ACİL DURUM ÇANTASI ŞART!

Düğüne bir gün kala küçük bir acil durum çantası hazırlayın. İçinde gelinliğinizde çıkabilecek aksiliklere müdahale edebilmeniz için iğne ve iplik, sıcakta midenizin bulanabileceği ihtimaline karşı bir paket çubuk kraker, yedek çorap, oje, aseton, makyaj malzemeleri ve mis gibi kokmak ve serinlemek için vücut spreyi olsun. 

 düğün çantası 

7-GELİN ÇİÇEĞİNİZ SICAKTAN SOLABİLİR

Çiçekler narindir ve kolayca solabilirler. Yaz evliliği yapan gelin adayları, gelin çiçeği olarak genellikle yaz çiçeklerinden oluşan bir buket tercih ederler. Yaz sıcakları, rengarenk gelin çiçeğinizin düğün başlamadan solmasına sebep olabilir. Bunu engellemek için; eğer canlı çiçekler tercih edecekseniz buketinizi düğüne bir iki saat kala hazırlatın ve mutlaka solmasını engelleyen spreylerden kullanın. 

 düğün çiçeği

PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Aldatma delilini mahkemeye sunmak artık suç değil!Adalet ve Sizİlker Türkgüler

Aldatma delilini mahkemeye sunmak artık suç değil!

Eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız, hatta elinizde kanıtınız da varsa...Devamı >
20 dakikaPusulaSerap Duygulu

20 dakika

Kimse sizin 20 dakika ortadan kaybolmanızı dert etmez, dünya durmaz, işler aksamaz. Devamı >
Ambalajlı sütler hakkında gerçekler!Ailenizin DiyetisyeniM. Turgay Köse

Ambalajlı sütler hakkında gerçekler!

Uzmanından uzun ömürlü sütlerle ilgili merak edilenleri öğrendik.Devamı >
What dedin?Vira ViraElif Ebru Wibrew

What dedin?

Ne kadar meraklıyız dilimizi parçalamaya... El birliğiyle dilimizi pek bir güzel kanatıyoruz farkında mısınız?Devamı >
Dünyanın en seksi veterineri Evan AntinDuyduk Duymadık DemeyinSedef Batı

Dünyanın en seksi veterineri Evan Antin

O kaşlar, o gözler, o burun, o dişler, o gülüş kelimelerle anlatılmayacak güzellikte. Devamı >
Emekli olmaktan korkmayınArzu ile hayata dairArzu Hoşgör

Emekli olmaktan korkmayın

Özendirmek gibi olmasın ama ben çok sevdim "emekliyim" demesini de emeklilik hayatını da... Devamı >
  
Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsakları bu yolla kolayca soyabilirsiniz.Devamı >
Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

İhtiyacınız olan şeyler sadece balon ve erimiş çikolata!Devamı >
Aileniz için harika bir hatıra!

Aileniz için harika bir hatıra!

Ailenizin birleşmiş ellerinin bir kopyasını hatıra olarak saklamaya ne dersiniz?Devamı >