Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

'5 FIRÇA RESİM SERGİSİ' İLE HAYALLERİNE KAVUŞTULAR!

'5 Fırça Resim Sergisi' ile hayallerine kavuştular!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.12.2014 - 12:54 | Son Güncelleme:

5 resim öğretmeninin yaptığı 33 eser 1 hafta boyunca Piazza AVM Sanat Galerisi’nde!

2003 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nden mezun olan 5 resim öğretmeni, '5 Fırça Resim Sergisi’ adını verdikleri çalışmalarıyla Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Samsun’un farklı ilçelerinde resim öğretmenliği yapan Eda Demirci, Arzu Demirbilek, Maksude Güney, Esra Örkün Korkmaz ve Sevda Yılmaz isimli öğretmenler hayallerini kurdukları karma resim sergisini '5 Fırça Resim Sergisi’ adıyla Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde (AVM) açtı.

sergi,

Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, OMÜ Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker ve çok sayıda davetlinin katıldığı sergiye ilgi büyüktü.

 sergi 

5 resim öğretmeninin hayali olan ve bu nedenle "5 Fırça Resim Sergisi’ adıyla açılan sergide yağlı ve akrilik boya karışık tekniklerle yapılmış resimler sanatseverlerden tam not aldı. 

sergi

Eski öğrencilerinin böyle bir sergi açmasından dolayı gurur duyduğunu ifade eden OMÜ Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker, “Buradaki sanat eserlerinin sahipleri olan sanatçılarımız ile beraber eğitim ortamlarında bir arada çalıştık. Aradan yıllar geçmesine rağmen sanata halen bağlı olduklarını görmek ve üretimlerini sergilemek için bu tip olayları zorlamaları hoşuma gitti ve gurur duydum. Açılıştan sonra eserlerin kendileri ziyaretçilere birçok şeyi söyleyecektir” diye konuştu.

 sergi

5 resim öğretmeninin yaptığı 33 eser 1 hafta boyunca Piazza AVM Sanat Galerisi’nde sergilenecek.

Yayın tarihi: 23.12.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.