Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

REAKSİYON’UN SAVCISI EMRE TÖRÜN'LE KEYİFLİ BİR SOHBET

Reaksiyon’un savcısı Emre Törün'le keyifli bir sohbet
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Röportaj:’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Merve Hazinedaroğlu
 
 

17.11.2014 - 11:10 | Son Güncelleme:

“Sayın savcım diye hitap etmeleri hoşuma gitmiyor da değil.”

Fragmanları televizyonda gösterilmeye başladığı andan itibaren büyük ilgi gören Reaksiyon dizisinin savcısı Emre Törün ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Başarılı oyuncu, yeni dizisi ve aile hayatına kadar sorduğumuz bütün soruları içtenlikle yanıtladı.

Reaksiyon’un valisi Emre Törün ile keyifli bir sohbet

1999 yılından beri dizi sektöründesiniz, biraz kendinizden bahseder misiniz?

1972 İstanbul doğumluyum. İlkokuldan sonra İstanbul Devlet Konservatuarı bale bölümüne başladım. Babamın tayini dolayısıyla orta iki ve üçü Ankara Devlet Konservatuarı’nda okudum. Yine babamın tayini dolayısıyla yurt dışına çıktım ve baleyi bırakmak zorunda kaldım. Türkiye’de kalıp baleye devam etseydim dahi o senelerde de niyetim liseyi bitirdikten sonra tiyatro bölümüne geçmekti. Yurt dışından döndükten sonra Beşiktaş Atatürk Anadolu lisesini bitirip İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümüne başladım. Aslında sektördeki ilk deneyimim sayın hocam Yıldız Kenter’in de rol aldığı Yaz Evi isimli projede oldu. 1995’te Zeki Alasya’nın yönetmenliğini yaptığı Hastane isimli dizide ilk sürekli rolümü oynadım. Konservatuar yıllarında çok fazla projede yer almadım. 1997'de mezun olduktan sonra birçok projede sürekli ve konuk oyuncu olarak rol aldım.

Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz?

Ankara Devlet Konservatuarı’nda bale eğitimi aldığım sırada tiyatro bölümündeki büyüklerimizin provalarını izlemeye çok sık gittiğimin farkına vardığımda karar verdim.

İlk diziniz Kara Melek değil mi?

Aslında 1999 yılında Kara Melek projesinin ikincisi çekilmeye başlanmıştı orda oldukça önemli bir rol oynuyordum, maalesef proje çok uzun ömürlü olmadı.

Yayın tarihi: 17.11.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

vali değil savcı.

18.11.2014 10:27:53 aysel ayvaz