Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

FİLİZ AKIN’DAN SAĞLIKLI YAŞLANMANIN SIRLARI

Filiz Akın’dan sağlıklı yaşlanmanın sırları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.03.2016 - 09:38 | Son Güncelleme:

Türk sinemasının usta oyuncusu Filiz Akın, katıldığı bir sempozyumda yaşadığı hastalık sürecinden nasıl çıktığını, sağlıklı ve güzel yaşlanma ile ilgili fikirlerini sevenleriyle paylaştı.

Samimi havada gerçekleşen sohbette Filiz Akın, atlattığı hastalığıyla ilgili; ‘’Zorlu bir kanser süreci geçirdim. Ameliyat edilemediğim için çok ağır bir tedavi gördüm ama her zaman iyileşeceğime inandım. Anahtar kelime moral oldu’’ diyerek inancın gücüne vurgu yaptı.

Filiz Akın

“EN BÜYÜK DESTEĞİM SEVENLERİM OLDU”

Şu andaki hayatına şükrettiğini de söyleyen sanatçı, "Benim gibi aynı kanser türü olan bir arkadaşım çok daha kötü bir durumda. Sıkıntılarım var ama iyiyim. Pes etmek yok. Hayata devam. Böyle bir durumda en büyük ilacınız moral. Gülümsemek, olumlu düşünmek hakikaten bir ilaç. Benim hastalığımda en büyük desteğim sevenlerim oldu. Herkes benim için mumlar yaktı dualar etti. İyi olmamı bana gönderilen ilaca moral ve sevgiye bağlıyorum" diyerek duygularını dile getirdi.

Filiz Akın

USTA SANATÇIDAN ALTIN ÖĞÜTLER!

Kendisi gibi ölümle yüzleşmiş olan insanların artık ölümden korkmadıklarını düşündüğünü söyleyen Akın, "Yaşlandıkça vücut fonksiyonları ağırlaşıyor. Ama yaşlanacaksak bunu daha kaliteli yaşamak mümkün. Onun için de bunu öğrenmeye çalışıyoruz. Kaliteli yaşlanmak için her gün en 10 dakika kas geliştirici spor yapmak ve sağlıklı beslenmek gerekiyor’’ diyen Akın, vücutta eksik olan vitaminlerin düzenli alınması, Akdeniz diyetine önem verilmesi, şekerden uzak durulması ve akşam son yemeğin saat 18.00'de yenmiş olmasının önemine de değindi.  

Yayın tarihi: 23.03.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.