Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AH NERİMAN DİZİSİNİN HAMİ’Sİ İLE KEYİFLİ BİR SOHBET

Ah Neriman dizisinin Hami’si ile keyifli bir sohbet
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Röportaj:’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Merve Hazinedaroğlu
 
 

17.10.2014 - 09:40 | Son Güncelleme:

Burak Satıbol: “Perran Kutman ile çalışmak ders niteliğinde bir deneyim!”

16 yaşında tiyatroya gönül veren bir oyuncu Burak Satıbol. Biz onu Mahşer-i Çümbüş programı ile tanıdık ama sonrasın birçok başarılı ve popüler projede yer aldı. Başarılı oyuncu Burak Satıbol ile şuan rol aldığı dizi Ah Neriman, gelecek planları ve aile hayatı üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Tiyatroya 16 yaşında başlamışsınız, yani çocukluktan beri içinizde bir oyunculuk aşkı varmış anladığım kadarıyla. Peki, bu yolda sizi destekleyenler oldu mu?

Ailem her zaman destek oldu. Çeşitli dönemlerimde öğretmenlerimden destek gördüm, ilkokul ve lise zamanlarında.
Biz sizi Mahşer-i Cümbüş programıyla tanıdık, çok keyifli bir programdı. Televizyonda olmasa da devam ediyor sanırım Mahşer-i Çümbüş, değil mi?

Evet, Mahşer-i Cümbüş devam ediyor. Türkiye'nin ilk modern doğaçlama tiyatro topluğu olmanın gururu ve bu sene 13. yılını bitirecek bir tiyatro olmanın mutluluğu içinde 17 Ekim'de sezonu açıyoruz. :) Her cuma Hayalhane’de, kendi sahnemizde seyirciyle buluşuyoruz. Bilmeyenler için www.mahsericumbus.com internet sitemiz.

“HEP TİYAROCU OLMAK İSTEDİM VE HEP TİYATROCU OLARAK ANILMAK İSTERİM”

Ah Neriman dizisinin Hami’si Burak Satıbol ile keyifli bir röportaj…

Bir Yusuf Masalı olsun, İşler Güçler olsun hep komik karakterleri canlandırdınız. Daha farklı, dramatik bir karakteri de oynamak ister misiniz yoksa ‘ben komik adamım’ mı diyorsunuz?

Aslında ‘Ah Neriman’da kimi üzüntülü sahnelerim var, bunları yakında izlersiniz. Ama benim böyle komik ya da dramatik karakterleri canlandırmak gibi dertlerim yok. Komediyi seviyorum ve her zaman tercih ederim ama rol ne gerektiriyorsa onu yaparım. Kendimi tanımlamam gerekirse ben kendimi oyuncu olarak da tanımlamıyorum. Ben tiyatrocuyum. Hep tiyatrocu olmak istedim ve hep tiyatrocu olarak anılmak isterim. İşin televizyon kısmı gelip geçici, bugün bu proje yarın başka proje öbür gün hiç proje yok! Hiç proje yok kötü bir öngörü oldu :)

Ama bizim işlerin tabiatı bu. Ezcümle insanları güldürmek hoşuma gidiyor, televizyonda, sinemada fark etmez ama tiyatro da güldürmeye devam.

Dizideki rolünüzden bahsedelim biraz da, Hami nasıl bir adam?

Tutunamayan bir adam. Hiç bir meziyeti yok ya da var ama henüz keşfedememiş. İyi niyetli ama her işi eline yüzüne bulaştıran bir adam. Aslında sevimli ama çok arkadaş olunacak bir tip değil. Zira belayı çekiyor, tabi komik. İyi ki biz böyle değiliz diye çok gülüyoruz ona.

Yayın tarihi: 17.10.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.