Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

RAKAMLARLA DANS ET!

Rakamlarla dans et!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
11.01.2016 - 11:45 | Son Güncelleme:

Son günlerde spor salonlarında “Bokwa” rüzgarı esmeye başladı. Grup fitness egzersizi olan bu fitness akımı, bir derste 800-1000 kalori yakılmasını sağlıyor.

Güney Afrikalı Kwaito dansçısı olan Paul Mavi tarafından Los Angeles’ta yaratılan bu yeni grup fitness akımı, “Sweat the alphabet and dance the digits” (Alfabeyle terle, rakamlar ile dans et) sloganı ile dans ve fitness severleri pistlere sürüklüyor.

Güney Afrika dans stilinin aerobik adımlamaları ve hip hop enerjisiyle harmanlanmasından oluşan kardiyo egzersizi dört yaşından 75 yaşına kadar hareket edebilen, harfleri ve sayıları okuyabilen herkese hitap ediyor. 45 dakikalık grup dersleri olarak uygulanan Bokwa’nın öne çıkan en önemli özelliği figürlerinde Latin alfabesinin kullanılması.

BİR DERSTE 800-1000 KALORİ YAKILIYOR

Türkiye’de de Bokwa dersleri birçok spor salonunda uygulanıyor. Bokwa Eğitmeni Neslihan Gıcan, Türkiye’de yeni başlayan akıma dair şu bilgileri veriyor:

“Bokwa, adımlardaki hareketlerin; harfler ve numaralar üzerine kurulmuş olmasıyla gerçekleşiyor. Dans hocasının verdiği talimata göre belirli harfler üzerinde geliştirilen ritimlerle o harf adım atılarak dans figürüne çevriliyor. Bu yeni akım aynı zamanda grup fitness egzersizi. Bir derste tam performans sergilendiğinde kişi, ortalama 800-1000 kalori yakabiliyor. Yağ yakımının yanı sıra Bokwa vücuda fit bir görünüm sağlıyor.”

formsante.com.tr tarafından hazırlanmıştır.
Yayın tarihi: 11.01.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.