Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MEKİK ÇEKEMİYOR MUSUNUZ?

Mekik çekemiyor musunuz?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
19.08.2016 - 16:10 | Son Güncelleme:

Düzgün ve sağlıklı bir vücut için mekik çekmek gerekli ancak birçok kişi zorlandığı için uygulamamayı tercih ediyor. Yanlış pozisyonda çekilen mekik ise boyun ve bel başta olmak üzere vücudun diğer bölgelerine zarar veriyor.

Vücudun nasıl kullanılacağını bilmeyenler tarafından yapılan yanlış yönlendirmelere dikkat çeken Oyuncu ve Koreograf Yeşim Alıç, mekiğin aslında insan vücudunu hiç yormadan çekilebileceğini söylüyor. Dikkat edilmesi gereken birkaç küçük ayrıntı ile hayatı boyunca hiç mekik çekememiş kişilerin bile bunu başardığını kaydeden Alıç, bahsettiği tekniği bizlerle paylaştı. İşte, mekiğin sihirli dokunuşu…

Yayın tarihi: 19.08.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (35)

Anlattığım mekik tarzını zevkli hale getiren asıl şey çabuk sonuç almanızdır. Yaptıkça gelişmeyi kısa sürede hissedebilirsiniz. Mekiği çekerken karnınızın sıkıştığını hissedin ve başınızın arkasına çok fazla baskı uygulamayın Diğer taraftan sırtınızı tamamen yere bırakmayın hemen yeni mekiğe geçin Hızınız ve çektiğiniz mekik sayısı önemlidir. Aslında hocamızın sizlere stretchingden ve stretching dahil 10 basit hareketten oluşan 20 dklık bir çalışma programından bahsetmesini isterdim.

26.11.2014 16:02:26 Gürhan Salihlili

Ben hergün az önce anlattığım şekilde seri olarak 1500 tane mekik çekerdim. Karın kaslarım baklava dilimleri gibiydi 2 hafta sonuç alırsınız ve de kesinlikle sıkılmazsınız. Tabii ki altkarın kaslarını da unutmayın Yere yatın ve ayaklarınızı birleştirip yerden 10 cm havaya kaldırın Tutabildiğiniz kadar tutun Kendinizi zorlayın Sporda en önemli şey devamlılıktır. Bu yüzden eğer profesyonel bir sporcu değilseniz çok zevkli ve basit hareketler ile spor yapmayı deneyin Basit ve zevkli...

25.11.2014 14:48:38 Gürhan Salihlili
35 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER