Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MEDİTASYON İLE MUTLULUĞUN KAPISINI ARALAYIN

Meditasyon ile Mutluluğun Kapısını Aralayın
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Meditasyon, insanı ebedi mutluluğa ulaştıran tek araçtır.

Meditasyon, düşüncenin konsantrasyon konusunda doğru ve düzenli akışı olarak biliniyor. Duyulardan kaynaklanan düşüncelerin artık söz konusu olmadığı bir bilinç durumu olarak karşımıza çıkıyor.

Meditasyon, insanı yaşarken ölümsüzlüğe yani ebedi mutluluğa ulaştıran tek araçtır. Bu ebedi mutluluk tam anlamı ile ruhsal özgürlük halidir ki; bu hale ulaşan varlık için artık şüphe, kuruntu ve dertler ortadan kalkmıştır.

Meditasyon, öz benliğin gıdasıdır. Nasıl bedensel varlığımızın günün belirli saatlerinde maddi gıdaya ihtiyacı bulunuyor ve bunu titizlikle karşılıyorsak aynı şekilde ruhsal varlığımızın da günün belirli saatlerinde bu ruhsal gıdaya ihtiyacı vardır.

Meditasyonu Devam Ettirmek Önemli

Düzenli uygulanan bir meditasyon çalışması, insana sezgisel bilgi yolunu açar, zihin sakin ve istikrarlı bir hal alır. Kozmik bilinç ile birleşme yüce hali içerisinde, evrensel bilgi ile bağlantı kurulur.

Gerçek huzura kavuşmanın yolu meditasyondur. Gerçekte meditasyon sırasında zihnini kontrol altına almış bir kişi öz benliğine ait bilgiye ulaşır.

Meditasyonun ateşi, her türlü alt seviye dürtülerini yok edip; insanı, doğrudan doğruya sonsuz özgürlüğü getirecek öze sahip yüce bilgiye ulaştıracaktır. 

Yayın tarihi: 09.11.2010
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Ağız ve diş sağlığını olumsuz etkileyen hastalıklaryeniAğız ve Diş SağlığıMerih Keçe

Ağız ve diş sağlığını olumsuz etkileyen hastalıklar

Hangi hastalıklar diş ve ağız sağlığınızı olumsuz etkiliyor? Bu hastalıklarının etkileri nelerdir?Devamı >
Kadınlar da erken boşalma problemi yaşıyor!yeniAşk, Mahremiyet ve CinsellikA. Cem Keçe

Kadınlar da erken boşalma problemi yaşıyor!

Kadınlarda erken boşalma bir avantaj mıdır yoksa cinselliğin kalitesini mi düşürür?Devamı >
Meyveli pratik parfe tarifiANNE ŞEFTülay Ersanay Etkin

Meyveli pratik parfe tarifi

En pratik pasta tarifim meyveli pratik parfe oldu. Denerseniz hiç pişman olmazsınız. Sabahtan yapın atın dondurucuya, akşama harika ve bir o kadar da serinletici pastanız hazır. Tabii ki lezzetine de diyecek yok. Meyveli pratik parfe özellikle yaz akşamları için harika bir seçenek olacaktır.

Devamı >