Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KISA SÜREDE NASIL OMUZ KASI YAPILIR?

Kısa sürede nasıl omuz kası yapılır?
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Ayfer Sağlam’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

25.03.2014 - 10:00 | Son Güncelleme:

İşte kol kaslarını çalıştıran basit hareketler…

Kısa sürede omuz kası yapmak için önce bu kası tanımak gerektiğini vurgulayan Spor Uzmanı Ayfer Sağlam, omuz kaslarınızı nasıl çalıştırabileceğinizi anlattı.

Omuz kası; ön omuz, orta ve arka olmak üzere 3 parçalıdır. Bu kaslar boynumuzun hemen bitiminden başlayarak kola doğru uzanır. Omuz kası küçük bir kas grubudur. Yapılacak hareketler amaca uygun seçilmelidir. Hareketler sırasında dambıl, direnç lastikleri gibi egzersizin sonucunu etkileyecek ekipmanlar doğru seçilmelidir. Seçilen dambılın ağırlığı kişiye uygun olmalıdır. Gerekirse setler arasında kademeli olarak ağırlıklar arttırılarak çalışmaya yön verilmelidir.

Ön omuz çalışması

Kısa sürede omuz kası nasıl yapılır?

Ayaklarınız omuz genişliğinde açın, karnınızı sıkın ve içinize çekin. 2 elinize de eşit ağırlıkta dambıl alın ve sıkıca kavrayın. Sonra kollarınızı sağ ve sol olmak üzere sırayla öne doğru göz hizasına kaldırın. Kaldırdığınızda avuç içlerinizin yönü yere doğru bakmalıdır. 12 tekrarlı 3 set yapın, setler arasında 15-20 saniye dinlenin.

Yayın tarihi: 25.03.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.