Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DENİZDE YAPILABİLECEK EN ETKİLİ 5 EGZERSİZ

Denizde yapılabilecek en etkili 5 egzersiz
17 PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
13.06.2014 - 09:50 | Son Güncelleme:

Yüzme sonrası yapılacak bu egzersizler form tutmak için birebir!

Yüzmenin doğru egzersizler ile birleştirildiğinde forma girmek için en etkili yollardan biri olduğunun altını çizen Spor Eğitmeni Gürkan Helvacıoğlu, denizde yapılabilecek en etkili 5 egzersizi sıraladı.

Helvacıoğlu, “Denizde yüzme ile birlikte yapılan egzersizler form tutmak için birebirdir. Her şeyden önce denizde egzersiz yapmak en az risk taşıyan spordur. Nedeni ise suyun kaldırma kuvveti ile ilgili olarak eklemlere yük bindirmemesidir. Aynı zamanda tüm kas gruplarınız aynı anda fakat farklı açılarla çalışır. Kalp ve dolaşım sistemini geliştirip aerobik kapasitesini artıran bu egzersizlere 5-10 dakika yüzdükten sonra başlanmalıdır. Sonrasında su seviyesi kaburga bölgesine kadar olacak şekilde 5 dakika denizde serbest stil koşu yapılır. Ardından 5 etkili egzersize geçilir” dedi.

İşte form tutmak adına denizde yapılabilecek en etkili 5 egzersiz!

1. Biceps Curl: Suyun içinde göğüs bölgesine kadar eğilip, ellerimizi yumruk şeklinde sıkıp, kollarımızı omuz hizasına kadar kaldırıp indirme hareketi. 12 tekrar 3 set yapılır.

Harekette çalışan kaslar: Ön alt kol ve ön üst kol kaslarını çalıştırır.

Yayın tarihi: 13.06.2014
17 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.