Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

VAJİNA GENÇLEŞTİRMEDE RADYOFREKANS MUCİZESİ

Vajina gençleştirmede radyofrekans mucizesi
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
01.12.2017 - 12:22 | Son Güncelleme:

Türkiye’de kadınların sık yaşadığı bir problem olan özellikle genital bölgedeki cilt sarkmaları için radyofrekans uygulaması ile ameliyatsız çözüm üretiliyor.

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, genital bölgedeki gevşeme sorunu için ameliyatsız çözüm olan radyofrekans uygulamasını öneriyor, işlem hakkında önemli bilgiler veriyor.

Yıllardır, estetik alanında vücudun birçok farklı bölgesinde cilt gençleştirme ve sıkılaşma çalışmaları yapıyoruz. Türkiye’de özellikle çoklu doğumlar nedeni ile vajinal bölgede yaşanan gevşeklik ciddi sıkıntılara neden oluyor. Kadınların belli bir yaştan sonra cinsel hayatlarını kalitesiz hale dönüştüren bu gevşeklik jinekolojik problemlere yol açıyor. Ancak bu sorunlardan ameliyatsız olarak kurtulmak mümkün. Hastanın ihtiyacına göre belli seansları takip ederek başarıya ulaşıyoruz. Özellikle doğum yapmış kadınların büyük bir kısmında görülen bu problem cinsel yaşamın yanında jinekolojik sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Vajinal gevşeme ve bunun beraberinde getirdiği problemler, kadınları mutsuz ediyor. Radyofrekans teknolojisi bu sıkıntıları kolayca çözüyor.

vajina gençleştirme

VAJİNA GENÇLEŞTİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIYOR?

Vajinadaki gevşeme, sadece normal doğumlarda değil, sezaryen doğumlardan sonra da ortaya çıkabilir. Bazı olgularda ameliyat seçeneği etkili olurken, ameliyatın uygun olmadığı ya da sıkılaşmanın henüz minimal olduğu durumlarda radyofrekans seçeneği çok etkili oluyor. Vajinada, uygulandığı alanda 3-5 mm. derinlik aralığındaki dokularda, meydana getirdiği termal ısı etkisiyle, fibroblastları uyararak yeni kolajen (bağ dokusu) yapımını tetikliyor. Vajinanın derin katlarında yoğunlaşan enerji, yüksek teknolojili başlığın aynı zamanda soğutucu etkisi sayesinde tampon görevi görüyor ve daha yüzeysel dokuların ısınması engelleniyor ve böylece yanık oluşmuyor.

NE KADAR SÜREDE SONUÇ ELDE EDİLİR?

Yaklaşık 1 ila 3 ay içinde ortaya çıkan maksimum etkiyle uygulama alanında daha sıkı ve işlevsel bir sonuç elde ediliyor. Ağrısız bir şekilde gerçekleşen işlemde her hasta için özel olarak üretilmiş tek kullanımlık problar ve enerji aktarımıyla istenilen sonuç sağlanıyor.

Yayın tarihi: 01.12.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.