Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

TÜRKİYE’DE EBOLA HASTALIĞINA RASTLANMADI

Türkiye’de Ebola hastalığına rastlanmadı
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
06.08.2014 - 11:00 | Son Güncelleme:

Bu hastalığın görüldüğü ülkelere gidecekler dikkat!

Dünyanın Gine, Liberya, Nijerya ve Sierra Leone olmak üzere, 4 Batı Afrika ülkesinde pek çok ölümün ve yeni vakaların meydana geldiği ebola hastalığı ile ilgili Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de bu hastalığa rastlanmadığı fakat bölgeye gidecek vatandaşlar için hastalık hakkında bilgilendirme yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, Türkiye Halk Sağlığı Kurumunca oluşturulan Bilim Kurulu'nda, hastalık ile ilgili mevcut durumun değerlendirildiği ve Türkiye'de olası veya kesin Ebola vakasının görülmediği belirtildi. Türkiye'nin, hastalığın görüldüğü bölgelerdeki ticari ilişkileri ve seyahatler dolayısıyla bölgeye gidecek vatandaşların hastalık hakkında bilgilendirilmesi gerektiği de kaydedildi. Ayrıca, hastalığın görüldüğü bölgelerden dönen vatandaşların 3 haftaya kadar hastalık belirtilerinin çıkabileceği konusunda uyarılması gerektiği vurgulandı.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından seyahat kısıtlaması önerildiğine işaret edilen açıklamada, hastalığın görüldüğü bölgelere seyahat edeceklere, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünce hastalık ve korunma yolları ve dönüşlerinde şüpheli durumda sağlık kuruluşlarına müracaat etmeleri yönünde bilgilendirme yapıldığı bildirildi.

Açıklamada, bütün sağlık kurum ve kuruluşlarına hastalık hakkında bilgilendirme notu gönderildiği kaydedildi.

AA

Yayın tarihi: 06.08.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.