Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SU TÜKETİMİNİZİ ENGELLEYEN 5 ŞEY!

Su tüketiminizi engelleyen 5 şey!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
31.05.2016 - 10:00 | Son Güncelleme:

Günlük yaşamda genel olarak yaptıklarımız su tüketimimizi biz fark etmeden engelliyor. Günlerin uzadığı ve havaların ısınmaya başladığı bu günlerde su tüketiminin önemini şimdiden göz önüne koymalıyız.

Su, canlıların hayatını devam ettirebilmesi için en önemli sıvıdır. Su mucizesi, metobolizmanın düzenlenmesinden cilt sağlığına kadar her konuda fayda sağlamaktadır. Havaların ısınmasıyla birlikte su kaybı yaşanmaya başlıyor. Bu sebeple su özellikle İlkbahar – Yaz aylarında fazla tüketilmelidir. Fark etmeden yaptığınız şeylerle su tüketiminizi önlemeyin!

 1- ÇOK SU TÜKETMEYE ÇALIŞMAK

su

Fazla su tüketmeye çalışıp günde 3-4 litre su içmeye çalışmak gün geçtikçe su tüketiminizi engelleyecek hatta sıfıra indirecektir. Ayarınızı bilmelisiniz çünkü fazla su tüketiminin de, az su tüketiminin de büyük zararları olacaktır.

2- FAZLA KAFEİN TÜKETİMİ

 su 

Çay, kahve gibi kafeinli içecekler su tüketme isteğinizi azaltmaktadır. Kafeinli içeceklerin su tüketiminizi engellememesi için için çay veya kahve içmeden önce bir bardak su tüketebilirsiniz.

3- AÇ KARNINA BOL SU TÜKETİMİ

 su 

Özellikle zayıflamak isteyen insanlar kendilerini aç karınlarına fazlaca su içerek yemek yemeyi azaltmaya çalışıyorlar. Aç karnına su içmek, üstelik fazla fazla içmek insanı su içmekten soğutarak, mide bulantılarına sebep olabilir. Suyu yemek esnasında da içebileceğinizi unutmayın!

4- LİMONLU SU ALIŞKANLIĞI

 su 

Suyu fazla içmek isteyen insanların ilk formülü su şişelerine birkaç limon dilimi atıp suyu tatlandırmaktan geçer. Fakat bu büyük bir yanlıştır. Suyun tadının limonlu olmasına alışarak limonlu olmadığı sürece su içememek gibi sorunlar yaratabiliyor.

5- FAZLA MEYVE TÜKETİMİ

Meyve şekerli ve sulu yapısıyla su tüketim ihtiyacını fark etmeden engelleyebilmektedir. Suyun başlı başına tüketilmesi gerektiği için meyvelerin suyuna aldanmayın!

SU İÇMEK İÇİN 12 NEDEN

Yayın tarihi: 31.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.