Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

PELİN OTU VÜCUTTAKİ PARAZİTLERİ ATMAYA YARDIMCI

Pelin otu vücuttaki parazitleri atmaya yardımcı
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.05.2014 - 09:30 | Son Güncelleme:

Yanlış beslenme sonucu vücutta oluşan parazitlerden pelin otu sayesinde kurtulun!

Antiseptik, tonik ve sindirim sorunlarına karşı kullanılan pelin otunun günümüzdeki şifalı bitkiler arasında yer almadığını söyleyen Dr. Ömer Coşkun, bu bitkinin vücuttaki parazitleri atmaya yardımcı olduğunun da altını çizdi.

Dr. Ömer Coşkun, antiseptik, tonik ve sindirim sorunlarına karşı kullanılan pelin otunun günümüzde de çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almadığını söyledi.

Pelin otu parazit düşmanı

Yanlış beslenmenin vücutta parazitlerin oluşmasına neden olduğunu kaydeden Dr. Coşkun, “Parazitler vücutta sindirim sisteminin bozulmasına yol açacak beslenmeyi ve gıdaların emilimini engellemektedir. Bu noktada devreye acı pelin otu girmeli. Acı pelin otu önemli bir bitki olmasından dolayı bu parazitleri atmada yardımcı gıda özelliği taşımaktadır” dedi.

Aşırı tüketiminden kaçınılmalı

Dr. Ömer Coşkun, pelin otunun vücuttaki zararlı oksitlenmelerin atılmasına yardımcı bir bitki olduğuna dikkat çekerek, “Acı pelin otu bir çay kaşığı günde iki defa suya katılarak tüketilmeli. Aç veya tok hiç fark etmeden kullanılmalı. Bitkinin aşırı tüketimi halüsinasyonlara, hatta ölüme yol açabilir. Düzenli olarak ilaç kullananlar kesinlikle doktora danışmadan pelin otu tüketmemelidir. Gebelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır” diye konuştu.

İHA

Yayın tarihi: 25.05.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.