Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MERDİVEN ALTI SAÇ EKİMİ CAN YAKIYOR

Merdiven altı saç ekimi can yakıyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
11.01.2016 - 10:12 | Son Güncelleme:

Çok düşük maliyetler çıkaran merdiven altı merkezlere dikkat!

Saç dökülmesine bağlı kellik probleminde saç ekimi ile başarılı sonuçlar elde edilir. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, saç ekimi ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı.

Güven ve başarı endeksli olarak saç ekimi konusunda artan hasta talepleri ile merdiven altı olarak tabir ettiğimiz saç ekim merkezleri de ne yazık ki çoğaldı. Türkiye’de ortalama bir saç ekim merkezinde saç ektirmeyi düşünenler için saç ekim fiyatları ise farklılık arz etmektedir. Çok düşük maliyetler çıkaran merdiven altı merkezleri de bulmak mümkün. Saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve hijyenik koşullarda, uzman doktor kontrolünde yapılması gerekir. Operasyon sırasında kullanılan anestezik ilaçların fazla verilmesi hastada hayati risk oluşturabilir, steril olmayan oda vb. alanlarda yapılan sağlıksız işlem ile geri dönüşü olmayan sağlık problemleriyle karşı karşıya kalınabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; saç ekimi bir estetik cerrahi işlemdir. Bu nedenle bir estetik ve plastik cerrah liderliğinde bir araya gelen deneyimli ve dikkatli bir ekip tarafından operasyon planlanmalı, ameliyathane koşullarında yapılmalıdır.

REKLAMLARA ALDANMAYIN

Saç ekimi konusunda diğer bir problem de giderek çoğalan saç ekim merkezleri nedeniyle yapılan reklamlar. FUE saç ekimi dışında farklı bir işlem yapılıyormuş algısı yaratılıyor ve bir de buna süslü pazarlama isimleri veriliyor. Pazarlama ile yapılan saç ekimleri fahiş bedeller altında gerçekleştiriliyor. Yapılan işlem oysaki aynı, yaratılmaya çalışılan algı ise ne yazık ki farklı. Hangi isimle adlandırılırsa adlandırılsın yapılan işlemin esası aynıdır, saçlı bölgeden kökü ile birlikte saç telleri alınarak kel olan bölgeye uygun bir şekilde yerleştirilmektedir.

Saç ekimi planlayan ve araştırmalarını sürdüren kişilerin bahsedilen koşulları sorgulamaları, süslenmiş reklamlara ise aldırmamaları gerekir.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan

doktorsitesi.com 'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
Yayın tarihi: 11.01.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.