Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MEME KANSERİ ERKEKLERDE DE GÖRÜLÜYOR

Meme Kanseri Erkeklerde de Görülüyor
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
24.02.2011 - 14:00 | Son Güncelleme:

Meme kanseri erkeklerde nasıl anlaşılıyor?

Meme kanseri sadece kadınların değil, erkeklerin de sorunu olabiliyor. Nadir sayıda erkekte teşhis edilen meme kanseri vakası, bu kez Isparta’da görüldü.

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine bağlı Yaka köyünde yaşayan 65 yaşındaki 3 çocuk babası Ramazan Bülüç, meme kanseri teşhisiyle Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görmeye başladı.

SDÜ Tıp Fakültesi Onkoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Koçer, Isparta'da bugüne kadar 3 erkek hastaya meme kanseri teşhisi konulduğunu ve bunlardan birinin de Ramazan Bülüç olduğunu açıkladı ve şöyle devam etti:

“Erkeklerde ortalama 65 yaş civarında meme kanserinin görülme sıklığı yüzde bir. Ancak erkekler meme kanserini kendilerine konduramadıkları için hastaneye gelmiyor ve haliyle geç dönemde başvuran hastalar ileri evrede başvurmuş oluyorlar. Erkeklerdeki meme kanseri belirtileri, kadınlardaki gibi ele gelen kitle, meme üstünde iyileşmeyen yaralar, şişlikler, göğüs duvarını invaze eden akıntılar şeklinde görülüyor. Patolojik tanı ise biyopsiyle ortaya konuluyor. Tevdi yöntemi olarak yine radyoterapi ve kemoterapi uygulanıyor.”

AA

Yayın tarihi: 24.02.2011
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

ilk defa duydum çok ilgimi çekti babamda sonuçta belli bir yaş sınırını geçti doktora sormasında yarar var

20.03.2011 18:24:29 leyla altun