Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KÜÇÜK KIZIN KALBİ GÖĞSÜNDEN DIŞARIDA ATIYOR

Küçük kızın kalbi göğsünden dışarıda atıyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
21.09.2017 - 14:30 | Son Güncelleme:

7 yaşındaki Virsaviya Borun, ‘Cantrell pentalojisi’ adı verilen ve dünyada çok nadir görülen bir hastalıkla savaşıyor. Doktorların 6 ay bile dayanamaz demesine rağmen 7 yıldır savaş veren küçük kızın kalbi göğsünden dışarıda atıyor.

Borun’un kalbini yalnızca ince bir deri tabakası tutuyor. Tüm zorluklara rağmen normal bir çocuk gibi yaşamaya devam eden küçük kızın hayatı adeta pamuk ipliğine bağlı. Küçük kız, hastalığı nedeniyle hafif bir düşmede bile çok ağır hasar görebilir. Borun’un kalbi göğüs kafesiyle korunmadığı için bu hasar ölümcül bile olabilir.

Normalde Rusya’da yaşayan küçük kız, tedavi için Amerika’ya gitti. Burada tedavi süreci devam eden Virsaviya Borun, yüksek tansiyon sebebiyle bir yıl sonra ameliyat edilebilecek.

Virsaviya Borun

Virsaviya Borun, 18 aylıkken...

Virsaviye Borun’un annesi Dari Borun, kızının tedavi masraflarını tek başına karşılamakta zorlandığı için yardım bekliyor.

Fotoğraflar: www.instagram.com/dariborun

Yayın tarihi: 21.09.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.