Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KABIZLIĞIN ÇARESİ SİNAMEKİDE!

Kabızlığın çaresi sinamekide!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
03.12.2015 - 15:35 | Son Güncelleme:

Sinameki bitkisinin düzenli kullanıldığında kabızlık başta olmak üzere birçok soruna iyi geldiğini dile getiren Dr. Ömer Coşkun, bu bitkinin tüketim sıklığı hakkında bilgi verdi.

Kabızlık bir hastalık değil, başka bir hastalığın habercisidir. Kabızlığı önlemede, ishal edici bitkiler değil, kabızlığın oluşumunu sağlayan bitki tercih etmeliler. İnsanlar yıllardır kilo vermek adına birçok yöntem denerler farklı diyet sonucunda insanların beslenme şekilleri bozulmaktadır. Bu da ister istemez insanların iç organlarında yani bağırsaklar başta olmak üzere fazla kilolar, bağırsaklardaki fazlalıklar, safra kesesi içindeki taşlar, çamurlar ve pankreasın çevresindeki yağlanmalar ortaya çıkar. İç organların çevresinde aşırı derecede yağlar birikir. İnsanların bağırsaklarında oluşan, istenmeyen ve kişinin rahat bir yaşam sürmesine engel olan kötü huylu bakteri ve maddeler sinameki bitkisiyle kaybolup gidecektir.

KÖTÜ HUYLU BAKTERİLERİN ATILMASINDA ETKİLİ

Sinameki bitkisinin insanların iç organlarında oluşan istenmeyen kötü huylu bakterilerin atılmasında son derece etkilidir. Sinameki bütün dünyada ‘senna’ olarak bilinen harika bir bitkidir. Bu bitki, düzenli bir şekilde uzman kontrolüyle kullanıldığı takdirde; kişilerin kabızlık başta olmak üzere iç organlarda oluşan yağların, kötü huylu bakterilerin kolayca vücuttan atıldığını göreceklerdir.

Sinameki

NE SIKLIKLA TÜKETİLMELİ?

Kişiler sinameki bitkisini günde bir fincan çay olarak tüketebilirler. Yalnız bu bitki aşırı etkili olduğundan dolayı kullanımı çok dikkatli olması gereklidir. 3 gün kullanıp 1 hafta ara verilmelidir. 1 hafta sonunda eğer kişi gerek duyarsa tekrardan bir 3 gün daha kullanıp bitki kullanımına ara verebilir. Hamile ve hamile kalacak bayanlar kullanmamalıdır. Kesinlikle bir uzman kontrolünde alınmasında fayda vardır.

İHA

Yayın tarihi: 03.12.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.