Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HAMİLELER SEBZE SUYU TÜKETMELİ!

Hamileler sebze suyu tüketmeli!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.11.2015 - 15:00 | Son Güncelleme:

Yeşil yapraklı sebzelerde bulunan kalsiyumun kemik sağlığı için önemli bir mineral olduğunu söyleyen Diyetisyen Fatma Baysal, yeşil sebzelerin önemini anlattı.

Diyetisyen Fatma Baysal, “Yeşil yapraklı sebzelerde bulunan kalsiyum, kemik sağlığı için ve aynı zamanda büyüme ve gelişme için önemli bir mineraldir. Kalsiyumun yanı sıra magnezyum, potasyum, selenyum gibi sağlığımızın korunmasında önemli mineralleri de içeriyor” dedi.

KEMİK SAĞLIĞI İÇİN ÖNEMLİ

Baysal, sağlıklı vücudun sağlıklı kemikleri için süt ürünleri, lifli yeşil sebzeler, yoğurt, kalsiyum desteği, D vitaminin de gerekli olduğunu vurguladı. Yeşil sebzelerin kalça kırıklarını azaltmada özellikle güçlü bir etkisi olduğuna değinen Baysal, sadece kemik sağlığı için önemli olan K vitamini gibi diğer besinler açısından da zengin olduğunu belirtti.

Yeşil sebzeler

HAMİLELERE SEBZE SUYU ÖNERİSİ

Diyetisyen Fatma Baysal, hekim ve diyetisyen takibinin önemine değinerek; "Kronik hastalığı olan düzenli ilaç kullanan kişiler ve hamilelerin gün içerisinde doğru zamanda ve doğru miktarda sebze suyu tüketmesi gerekebilmektedir. Bu sebeple bu kişilerin hekim veya diyetisyen onayı ile sebze suyu tüketmesinde yarar vardır” dedi.

DHA

Yayın tarihi: 16.11.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.