Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ELLERİNİZE DİKKATLİCE BAKIN!

Ellerinize dikkatlice bakın!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
09.02.2015 - 14:00 | Son Güncelleme:

Oxford Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, iki parmak arasındaki ilişkinin aldatmayla ilgili haberci olduğu belirtildi.

Bugüne kadar çeşitli hastalıklardan yeteneğe kadar birçok özelliğin habercisi olduğu söylenen yüzük parmağı ile işaret parmağı arasındaki orantı, bu sefer eşler arasında sadakatle ilişkilendirildi.

Bild gazetesinin haberine göre, ‘Biology Letters’ adlı dergide yer alan araştırmada, internet üzerinden 1314 kişiye cinsel hayatlarına ilgili sorular soruldu. Yüzük parmağı uzun olan kişilerde testosteron hormonunun (erkek cinsiyet hormonu) daha fazla olduğunu baz alan araştırmada, kişilerin cinsel yaşamları ve aldatıp aldatmadıklarına ilişkin verdikleri yanıtlar değerlendirildi.

Araştırmanın sonucuna göre yüzük parmağı işaret parmağından daha uzun olan erkeklerin yüzde 57‘si, kadınların ise yüzde 43‘ü partnerini aldatıyor.

Oxford Üniversitesi araştırma ekibinden Robin Dunbar, her ne kadar yaptıkları araştırma böyle bir bulguyu ortaya koysa da, insan ilişkilerini çok değişik faktörlerin yönlendirdiğini hatırlatarak, eşlerin birbirlerini peşinen itham etmelerinin doğru olmayacağı konusunda uyarıda bulunmayı ihmal etmiyor.

Hürriyet
 

Yayın tarihi: 09.02.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.