EL TERLEMESİNE KESİN ÇÖZÜM

ELLERİNİZ AŞIRI TERLİYORSA, KURTULUŞ ÇOK BASİT!

El Terlemesine Kesin Çözüm

Sosyal hayatı önemli ölçüde etkileyen el terlemesi artık çözümsüz bir sorun değil. Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden gelen bir haber, elleri aşırı terleyenlerin yüzünü güldürecek.

Özelikle baş, boyun bölgesi, yüz, el, bel, kasık ve ayak bölgelerinde aşırı terleme görülen kişilerin büyük sıkıntı yaşadığına dikkat çeken Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Timuçin Alar, bu rahatsızlığın görülme oranları hakkında bilgiler verdi. Rahatsızlığın ailesel olma oranının yüzde 57- 60 oranında olduğunu, kadınlarda daha sıklıkla görüldüğünü, aşırı terlemenin her 100 kişiden birinde görülebilen bir durum olduğunu vurgulayan Alar, sorunun çözümüne yönelik şunları kaydetti:

"Göğüs cerrahisi olarak bizim ilgilendiğimiz konu el, yüz ve koltuk altındaki terlemelerdir. Bazı ilaçlar tedavide kullanılmaktadır. Botoks ve ilaç gibi çözümler geçici çözümlerdir. Kesin çözüm ameliyatla sağlayabiliyoruz.”

Her ameliyatta olduğu gibi bu operasyonun da bazı yan etkileri olabileceğini söyleyen Alar, sözlerine şöyle devam etti:

"Eskiden göğüs kafeslerini, akciğeri açardık. Günümüzde artık video yardımıyla, estetiği bozmayacak bir biçimde, 1.5 santimlik küçük bir kesikle aletimizi göğüs kafesine yerleştiriyoruz. Kamera sistemiyle görüntüyü görüp siniri kesip etrafındaki dokuları kesiyoruz."

DHA

  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI

bir arkadaşımın ellerinden resmen sular damlardı şimdi ameliyat oldu bu şikayetinden kurtuldu ter bezlerinin çok çalışmasıda sağlıklı değil

20.03.2011 leyla altun

peki arkadasinizin ameliyat sonrasi veya bir kac yil sonrasinda herhangi bir rahatsizligi gozlendimi, ben dusunuyorumki ter bezlerinin kesilmeside bir takim sorunlari beraberinde getirecek, umarim yaniliyorumdur, benimde boyle bi sorunum oldugu icin tedirginim bu ameliyati olmakta..

01.06.2012 Ahmet

Benim ellerim çok terliyor ama bu ameliyatı olmaktan korkarım ben :(

04.03.2011 bilge
3 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER 
REKLAM
KOÇ 21 Mart - 20 Nisan Gökyüzü iş ve özel yaşamınızda gizlilğe önem vermeniz için uyarıyor sizleri. Bilinmesini istemediği devamı > BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs Gökyüzü bugün iş hayatınızda güçlü iş birlikleri ve yeni tekliflerle karşılaşarak var olan şartları devamı > İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran Bugün iş ve eğitim hayatınızda arkadaşlarınızın yanlış yönlendirmeleri ile doğru kararlar vermeyebil devamı > YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz Gökyüzü bugün sabah saatlerinde finansal konularda harcamalarınızı kontrol altında tutmanız için uya devamı > ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos Gökyüzü bugün aynı sektörde bulunan kişilerden gelecek eleştirileri dikkate almamanız için uyarıyor devamı > BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül İş hayatınızda ilişkilerinizin güçlendiği, olumsuzlukları ardınızda bıraktığınız keyifli ve güzel bi devamı > TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim Bugün iş hayatınızda başarılı olmak istiyorsanız kalbinizin sesine kulak vererek kararlar alın. Kend devamı > AKREP 24 Ekim - 22 Kasım Bugün kendinizi huzursuz ve sinirli hissedebilir, isyankar davranışlar ve yükselen ses tonunuzla iş devamı > YAY 23 Kasım - 21 Aralık İş ve eğitim hayatı olan Yay'lar, bugün sürekli zaman gerçirdiğiniz kişilerin haksız eleştirileri il devamı > OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak Gökyüzü bugün işinizle ilgili konularda gerçekçi davranıp haksıza haksız, haklıya haklı demeniz ve h devamı > KOVA 21 Ocak - 18 Şubat Bugün parasal anlamda rahatlamalar söz konusu. Borçlarınızın hafiflemesi ve yeni imkanlarla birikim devamı > BALIK 19 Şubat - 20 Mart Gökyüzü işinizle ilgili her konuda diplomatik davranmanın getireceği avantajlara dikkat çekmekte. Öz devamı >
 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
REKLAM