EL TERLEMESİNE KESİN ÇÖZÜM

ELLERİNİZ AŞIRI TERLİYORSA, KURTULUŞ ÇOK BASİT!

El Terlemesine Kesin Çözüm
 • Pin It
 • yorum yaz

Sosyal hayatı önemli ölçüde etkileyen el terlemesi artık çözümsüz bir sorun değil. Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden gelen bir haber, elleri aşırı terleyenlerin yüzünü güldürecek.

Özelikle baş, boyun bölgesi, yüz, el, bel, kasık ve ayak bölgelerinde aşırı terleme görülen kişilerin büyük sıkıntı yaşadığına dikkat çeken Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Timuçin Alar, bu rahatsızlığın görülme oranları hakkında bilgiler verdi. Rahatsızlığın ailesel olma oranının yüzde 57- 60 oranında olduğunu, kadınlarda daha sıklıkla görüldüğünü, aşırı terlemenin her 100 kişiden birinde görülebilen bir durum olduğunu vurgulayan Alar, sorunun çözümüne yönelik şunları kaydetti:

"Göğüs cerrahisi olarak bizim ilgilendiğimiz konu el, yüz ve koltuk altındaki terlemelerdir. Bazı ilaçlar tedavide kullanılmaktadır. Botoks ve ilaç gibi çözümler geçici çözümlerdir. Kesin çözüm ameliyatla sağlayabiliyoruz.”

Her ameliyatta olduğu gibi bu operasyonun da bazı yan etkileri olabileceğini söyleyen Alar, sözlerine şöyle devam etti:

"Eskiden göğüs kafeslerini, akciğeri açardık. Günümüzde artık video yardımıyla, estetiği bozmayacak bir biçimde, 1.5 santimlik küçük bir kesikle aletimizi göğüs kafesine yerleştiriyoruz. Kamera sistemiyle görüntüyü görüp siniri kesip etrafındaki dokuları kesiyoruz."

DHA

 • Pin It
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI

bir arkadaşımın ellerinden resmen sular damlardı şimdi ameliyat oldu bu şikayetinden kurtuldu ter bezlerinin çok çalışmasıda sağlıklı değil

20.03.2011 leyla altun

peki arkadasinizin ameliyat sonrasi veya bir kac yil sonrasinda herhangi bir rahatsizligi gozlendimi, ben dusunuyorumki ter bezlerinin kesilmeside bir takim sorunlari beraberinde getirecek, umarim yaniliyorumdur, benimde boyle bi sorunum oldugu icin tedirginim bu ameliyati olmakta..

01.06.2012 Ahmet

Benim ellerim çok terliyor ama bu ameliyatı olmaktan korkarım ben :(

04.03.2011 bilge
3 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER 
REKLAM
KOÇ 21 Mart - 20 Nisan Gökyüzü bugün kendinizi düşüncelerinizle ve kelimelerle net bir şekilde ortaya koyacağınıza işaret e devamı > BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs Gökyüzü bugün sizlere istek ve amaçlarınıza ulaşabilmek için konsantrasyon ve irade gücünüzü ortaya devamı > İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran Gökyüzü bugün başkalarının sebep olacağı konulardan rahatsızlık duyarak gergin olabileceğinize işare devamı > YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz Gökyüzü bugün aileniz ve yakın çevrenizle yaşayacağınız tartışmalara işaret ediyor. Pire için yorgan devamı > ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos Gökyüzü bugün işinizle ilgili sürpriz gelişmelerle sevineceğinizi müjdelemekte. Uzun zamandır hayali devamı > BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül Gökyüzü güne son derece dinamik ve enerji dolu başlayacağınıza işaret ediyor. Zihninizdeki planların devamı > TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim Gökyüzü bugün özel yaşamınızda önemli gelişmelerin yaşanacağı bir günde olduğunuza dikkat çekmekte. devamı > AKREP 24 Ekim - 22 Kasım Bugün popüleri teniz bir hayli yükselecek yeni insanlarla tanışabilir ve yepyeni teklifler alarak fa devamı > YAY 23 Kasım - 21 Aralık Gökyüzü iş ve ailevi konularda zorlandığınız hemen her konuda fırsatlarla karşılaşacağınız keyifli b devamı > OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak Bugün yakın çevrenizdeki arkadaş ya da aile büyüklerinizin negatif konuşmaları ile karşılaşabilirsin devamı > KOVA 21 Ocak - 18 Şubat Bugün her şeyden önce fiziksel çekiciliğiniz ön planda, tüm gözler üzerinizde olacak bu hayranlıkla devamı > BALIK 19 Şubat - 20 Mart Bugün yaptığınız hemen her işte sebebini bilmediğiniz bir şekilde tereddüt yaşayabilir, karar vermek devamı >
 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
REKLAM