Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DİŞLERE SELFİE ETKİSİ

Dişlere selfie etkisi
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Aslı Ercanlı’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

12.09.2014 - 13:00 | Son Güncelleme:

Gülümsemek hepimizin en doğal hakkı!

Dünyayı kasıp kavura selfie çılgınlığı dişleri de etkiledi. Uzun süredir sosyeteden spora, cemiyetten iş hayatına kadar 7’den 70’e herkesin sık sık çektiği selfie gülümseyişi yakından ortaya koyuyor. Estetik Diş Hekimi Aslı Ercanlı, selfie fotoğraflarda dişlerini beğenmeyenlerin diş hekimlerine başvurduğunu belirtti.

Gülümsemek hepimizin en doğal hakkı fakat bazılarımızın gülümsemesi diş engeline takılıyor özellikle de selfie çektirmek isteyenlerin. Fotoğraflarında daha doğrusu günümüzün modası selfie çekimlerinde doya doya gülümsemek isteyenlerin önce sorununu belirliyoruz. Ardından da uygun bir gülümseyiş belirleyerek eksiklerini gideriyoruz. Vizajizm sayesinde de kişiye kusursuz bir gülümseme hediye ediyoruz.

Dişlerin oran ve açılarıyla oynayarak dudak ilişkileri, dişlerin birbirleriyle olan ilişkileri gibi gülümseyişin yüze olan olumsuz etkilerini değiştirmek mümkün. Bize başvuran hastaların önce dev ekranda fotoğrafları ile işe başlıyoruz. Sevdiği ve sevmediği noktaları söylemesini istiyoruz. Video çekimleriyle de konuşması sırasında oluşan mimikleri, dudak hatlarını da değerlendiriyoruz. Bu sayede konuşurken kaybolan estetiği de sağlamış oluyoruz.

Kişiye özel gülümseyiş

Kişiye özel olarak belirlenen uygulama sayesinde selfielerde gerçek ve doğal gülümseyiş olur. Dişlere daha hiç dokunamadan önce ölçüler alınıyor, laboratuvar ortamında yeni yapılacak dişlerin maketini hazırlanıyor. Daha sonra istenirse farklı bir malzemeden dişler bitmiş gibi tüm hatlar veriliyor ve hastanın ağzına uygulanıyor. Hatta kişi isterse bu maketlerle evine bile gidebiliyor, birkaç gün kullanabiliyor ve dilediğince selfie denemesi yapabiliyor. Bir sonraki randevuda arzu ediliyorsa maketlerle oynama da yapılabiliyor, hasta ‘tamam’ diyene kadar oynamalar yapmak mümkün. Bu safhaya kadar hala daha dişlere dokunmadığı için uygulamadan da vazgeçilebiliyor.

Yayın tarihi: 12.09.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.