Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇÖREK OTU HER DERDE DEVA!

Çörek otu her derde deva!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
26.10.2015 - 14:00 | Son Güncelleme:

Çörek otu karaciğer kanserine karşı koruyucu olduğu gibi aynı zamanda şifa deposu.Aktar Osman Çelik çörek otunun faydalarını anlattı.

Artvin'de halkın şifalı bitkilere olan ilgisinin her gün daha da arttığını belirten Aktar Osman Çelik, özellikle çörek otunun şifa kaynağı olarak öne çıktığını belirtti. Aktar Çelik, “İnsanların en değerli varlıklarının sağlıkları olduğunun bilincindeyiz. Konu sağlık olunca insanımız hiçbir masraftan kaçınmıyor. İlk önce doktora başvuran insanımız daha sonra da aktarların kapılarını çalıyor, şifalı bitkilerden derman buluyorlar" dedi.

Çörek otu

Çelik, çörek otunun şifa aracı olarak yüzyıllardır kullanıldığını belirtti. Çörek otunun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini anlatan Çelik, "Antioksidan özelliği ve iltihap oluşumunu engelleyici etkisi vardır. Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmada karaciğer kanserine karşı koruyabileceğini göstermiştir. Kandaki şeker miktarını düşürücü etkisi vardır. Bunun gibi birçok faydalı özelliği bulunuyor" bilgisini verdi.

CHA 

ÇÖREK OTU VE ÇÖREK OTU YAĞININ FAYDALARI

Yayın tarihi: 26.10.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.