Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

CANAN KARATAY’DAN KORKUTAN İNCİR UYARISI!

Canan Karatay’dan korkutan incir uyarısı!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
29.03.2016 - 09:56 | Son Güncelleme:

Prof. Dr. Canan Karatay, Aydın’da sağlıklı yaşam önerilerinde bulundu. Karatay, incirin içerisinde yüksek miktarda fruktoz bulunduğuna, bu nedenle fazla tüketimin zararlı olabileceğine değindi.

İncirin anavatanı Aydın'a gelen Prof. Dr. Canan Karatay, Türkiye'de en uzun yaşayan insanların kenti Nazilli'de konferansa katıldı. Karatay, TÜİK'in dün açıkladığı 2015 ölüm nedenleri araştırmasında dolaşım sistemi hastalıklarından en fazla ölümün görüldüğü incir diyarı Aydın ve Nazilli'de yaşayanlar için önemli açıklamalarda bulundu. Kamuoyu ile dün paylaşılan 2015 yılı Ölüm Nedeni İstatistikleri sonuçlarına göre, Aydın’da 2015 yılında meydana gelen ölümlerin yüzde 45,87’sinde 3 bin 358 kişinin dolaşım sistemi hastalıklarından öldüğü görüldü.

İncir

Yayın tarihi: 29.03.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Canan hoca ne demiş bilemem ama Allah kur'an-ı kerimde incir ve zeytindeki sırlara yemin ediyor....onun için istedğim kadar yerim

06.10.2018 21:59:44 Selo Bahadırson