Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BURUN ESTETİĞİNDE EN YENİ TRENDLER

Burun estetiğinde en yeni trendler
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

10.08.2016 - 15:43 | Son Güncelleme:

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, burun estetiğinde en yeni trendleri anlatıyor...

Rinoplasti en ilginç ve en karmaşık estetik ameliyatlardan biridir. Estetik ve sanatsal açıdan en temel amaç, yüzü doğal görünümüne kavuşturarak güzelleşmesine yardımcı olmaktır. Bu noktada burnun konumu, boyutu ve şekli çok önemlidir. Aslında rinoplastide dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ameliyatın kişiye özel olarak planlanmasıdır.

Burun estetiği

GÜZELLİK ÖZ GÜVENİN ARTMASINI SAĞLAR

Herkes öz güvenini artırmak için daha fazla refah ve güzellik arayışı içindedir. Hastalar için burnun solunum fonksiyonun artması ile birlikte yüz estetiğinin geliştirilmesi de çok önemlidir. Rinoplasti prosedürleri de diğer plastik cerrahi türleri gibi her geçen gün gelişmektedir. Son zamanlardaki eğilimler, burnun fonksiyonunu koruyarak hem daha doğal, hem daha basit hem de daha estetik bir görünüme kavuşturmaktır. Rinoplasti prosedürlerinin ana hedeflerinden bir diğer ise operasyon sonrası ortaya çıkan travmaları mümkün olduğunca azaltmak, prosedürleri optimize ederek basitleştirmektir.

KIRMADAN VE DİNAMİK BURUN UCU ESTETİKLERİ

Kırmadan burun estetiği ve kapalı teknik sayesinde artık burun estetiği sonrası göz çevresi morarmaları ve şişlikler yok denecek kadar aza indirilir. Dinamik burun ucu estetiği ile kaskatı duran burun ucunun hareket etmesi sağlanır. Rinoplastideki bu yeni trend ile burun estetiğinde daha doğal görünümlü sonuçlar elde edilir. Bu sayede burun ucu tıpkı doğal burunlardaki gibi mimikler ile birlikte hareket edebilir. Kırmadan ve kapalı teknik ile yapılan operasyonlar sayesinde ise burunda hiçbir şekilde estetik operasyon izi kalmaz.

Burun estetiği

AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ OPERASYONLARI

Botulinum toksini, yağ enjeksiyonu, hyaluronik asit dolgusu gibi uygulamalar ile burundaki sorunlar giderilerek heykel gibi buruna da sahip olunabilir. Minimal dolgu enjeksiyonları ile burundaki kemer ve eğrilikler ameliyata gerek kalmaksızın düzeltilebilir. Burun ucu düşüklüğü sorunlarında ise botoks enjeksiyonu tekniğinden faydalanılabilir. Geçici prosedürler olan bu teknikler belli aralıklar ile tekrarlanarak burun estetiği devam ettirilebilir.

Tüm bunların dışında 3D simülasyon cihazları da rinoplastideki en yeni trendler arasındadır. Bu cihazla kişiler kendi görüntüleri üzerinden 3D görüntüleri hazırlanarak ameliyat sonrası sürprizler ortadan kaldırılır. Hasta ameliyattan sonra nasıl bir buruna sahip olacağını bilerek operasyona girer. Ayrıca yeni burnun tasarımı sürecine de dahil olabilir. Nasıl bir burun istediklerini estetik cerrahlarına daha net bir şekilde anlatabilirler.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Arpanetmedya.com tarafından hazırlanmıştır.
Yayın tarihi: 10.08.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.