BREZİLYA FÖNÜ TEHLİKE SAÇIYOR

UZUN SÜRE DÜZ SAÇLARA SAHİP OLMAK İSTEYENLERE DUYURULUR!

Brezilya fönü tehlike saçıyor

ABD’de saç düzleştirme uygulamasını inceleyen bilim insanları, tüm dünyada kadınların başvurduğu Brezilya fönünün uygulandığı sırada, kuaförlerde havada kansere neden olduğu bilinen “formaldehit” adlı kimyasalın yüksek oranlarda bulunduğunu tespit etti.

ABD’de kuaförlerde kullanılan ürünlerde sadece yüzde 0.1 oranında formaldehit bulunmasına izin verilirken, Brezilya fönü için kullanılan ürünlerde tam yüzde 12 oranında bu kanserojen maddeden bulunuyor.

Jennifer Aniston ve Kim Kardashian gibi ünlüler tarafından tercih ediliyor

California Üniversitesi Kamu Sağlığı Merkezi’den Michelle Stewart araştırma sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada “Araştırmamız gösterdi ki gerekli kontroller yapılmadan, uygun bir havalandırma sistemi kurulmadan yapılan Brezilya fönü uygulamaları insanları yüksek oranda kanserojen maddeye maruz bırakıyor” dedi.

2005 yılında Brezilya’da ortaya çıkan "Brezilya fönü" kısa zamanda tüm dünya kuaförlerinde uygulanan bir saç bakımına dönüştü. Jennifer Aniston ve Kim Kardashian gibi ünlüler tarafından da tercih edilen Brezilya fönünün, nasıl keşfedildiği ise net olarak bilinmiyor. Fabrikalarda yünü düzleştirmek için kullanılan Formaldehit’in, saçları da düzleştirdiğinin deneme yanılma yöntemiyle keşfedildiğine inanılıyor.

Hürriyet Planet

  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
REKLAM
KOÇ 21 Mart - 20 Nisan Ağırlıklarınızdan hafiflemiş olduğunuzu hissedeceğiniz keyifli bir gün karşılamakta sizleri. Maddi o devamı > BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs Gökyüzü bugün işinizle ilgili ayrıntılara önem vermeniz için uyarıyor sizleri. Su uyur düşman uyumaz devamı > İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran Bugün işinizle ilgili beklemediğiniz olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Gökyüzünden ruhunuza yansıy devamı > YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz Bugün olumlu enerjiniz iş hayatınızda sizin düşüncelerinizin üzerinde güzel ve maddi olarak kazançlı devamı > ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos Bugün sabah saatlerinde yaşanacak gerginliklere karşı tahammüllü davranmalısınız. Bu tavrınız işiniz devamı > BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül Bugün başkalarından gelecek yardıma ihtiyaç duysanız da, tüm görüşmeleri kararları kendiniz yapmaya devamı > TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim Bugün aşırı heyecan ve strese bağlı sağlık problemlerine karşı dikkatli olmanız gereken bir gündesin devamı > AKREP 24 Ekim - 22 Kasım Fiziksel çekiciliğinizin çok yüksek olduğu bir gündesiniz. Sözleriniz susar gözleriniz konuşur adeta devamı > YAY 23 Kasım - 21 Aralık Bugün kendinizi hangi alanda ifade edip ön plana çıkarmak istiyorsanız o yönde ilerlemeli ve görüşme devamı > OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak Gökyüzü bugün işinizle ilgili hiçbir konuyu atlamadan zamanı doğru değerlendirerek yapmanız gerekenl devamı > KOVA 21 Ocak - 18 Şubat Gökyüzü bugün iş hayatınızda birlikte çalıştığınız insanların görevlerini yeterince yerine getirmeme devamı > BALIK 19 Şubat - 20 Mart Bugün hem iş hem özel yaşamınızda ayrıntılarda gizlenmiş konuları bir cımbızla çekip çıkarmayı başar devamı >
 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
REKLAM