Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BOTOKS İLE DOĞAL GÖRÜNÜMÜN SIRLARI

Botoks ile doğal görünümün sırları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

18.10.2017 - 01:00 | Son Güncelleme:

Kış ayları yaklaştıkça daha enerjik ve güzel görünme isteği de artıyor. Kırışık tedavisinin en başında da botoks geliyor. Yüzde donuk ve şaşkın bir görünüme yol açmadan botoks yaptırmak mümkün mü? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk sizler için anlattı.

Botoks; 18 ile 65 yaş arası kişilerde yüz ve boyun bölgesindeki kırışık tedavileri için kullanılan ameliyatsız tedavi yöntemidir. Botulinum toksin enjeksiyonu yani botoksun güvenilirliği kanıtlanmış, estetik cerrahinin dışında tıbbın diğer dallarında da tedavi amacıyla uzun yıllardır kullanılan bir malzemedir. Botoks alanında uzman cerrahlar tarafından uygulandığında kırışık tedavisinin en etkili tedavi yöntemidir.

Botoks tedavisinin başarısını öncellikle seçilen cerrahın bilgi ve tecrübesi belirler. Yüzde doğru noktalara, doğru dozlarda uygulanan botoks enjeksiyonu donuk, şaşkın ve doğal olmayan bir görünüme neden olmaz. Cerrahınızın yüz kasları, hareketleri ve uygulanması gereken botoks enjeksiyonu dozlarını çok iyi bilmesi gerekiyor. Ayrıca yüzdeki olası ödem, morluk ve şişlik gibi yan etkiler botokstan dolayı değil, cerrahın el becerisine bağlıdır. Ayrıca botoks dozlarının yüzde donukluğa neden olmayacak minimal düzeylerde uygulanması da çok önemlidir.

BOTOKS KLİNİK ORTAMINDA UYGULANMALI

Botoks estetiği günümüzde tıp merkezlerinin dışında birçok güzellik merkezinde de uygulanmaktadır. Bu merkezlerde botoks fiyatları daha düşük olabilir. Eğer botoks estetiğinde ilk kriter uygun fiyat olmamalıdır. Şaşkın ifadeli, donuk yüzlü, mimiksiz botoks örnekleri çoğunlukla bu tarz merkezlerin ürünüdür. Her türlü estetik operasyon çok ciddi anatomi ve teknik bilgi gerektirir. İlk kriter fiyat değil, tecrübe ve kalite olmalıdır.

KIRIŞIKLARI OLUŞMADAN ÖNLEYEBİLİRSİNİZ

Tedavi için önceden kişiler kendisini hazırlamalıdır. Herhangi bir alerji, tıbbi durum ya da hastalık varsa cerraha söylenmelidir. Bir hafta öncesinden kan sulandırıcı ilaçlar alınmamalıdır. Sigara ya da alkol gibi maddeler kullanılmamalıdır. Sağlıklı beslenip, iyi dinlenilmelidir. Sağlıklı yaşam tarzı her operasyon öncesinde ve sonrasından çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Cildi güneş zararlı etkilerinden korumak, nemli tutmak, operasyon sonrasında 24 saat ovalamamak iyileşme sürecini hızlandıran faktörlerdir. Bol su tüketmek, düzenli uyumak, sağlıklı beslenmek her zaman dikkat edilmesi gereken en önemli güzellik kaynaklarıdır.

Yayın tarihi: 18.10.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.