Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BİRÇOK HASTALIĞA UMUT OLAN ALTERNATİF TEDAVİ YÖNTEMİ

Birçok hastalığa umut olan alternatif tedavi yöntemi
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
12.06.2014 - 12:40 | Son Güncelleme:

Ülkemizde yeni tanınmaya başlayan ‘biorezonans’ kimlere uygulanabilir?

Frekans kontrollü bilgisayarlar tarafından yapılan biorezonans tedavisi; alerji, depresyon, kronik yorgunluk ve daha birçok hastalığı iyileştirmede kullanılır. Biorezonans Uzmanı Dr. Sinan Akkurt, alternatif bir yöntem olarak kullanılan biorezonans ile ilgili detayları anlattı.

Vücudumuzun tüm organlarının tıpkı makineler gibi yaydığı bir elektromanyetik frekans vardır. Bir televizyonun yaydığı dalganın şiddeti 5 GHz ise organlarımız, hücrelerimiz ve dokularımızın frekansları bunun 100’de 1’i kadardır. Sonuçta her insanın bünyesinde kendine özgü aralıklarda yayılan bir frekans mevcuttur. Hastalıklı dokulara, yaydıklarının tam aksi yönünde frekans yollanarak çeşitli rahatsızlıklara karşı savaşma yöntemine ‘biorezonans tedavisi’ denir.

Kimlere, neden uygulanır?

Batıda yaygın olarak bilinen, ülkemizde ise yeni tanınmakta olan biorezonans tedavisi; ağrısız, acısız ve yan etkisiz bir yöntemdir. Yaş ve cinsiyet bağımsız olmak üzere herkese, hatta bebeklere, çocuklara ve hamilelere de uygulanabilir.

Biorezonans tedavisine, muayene ve anamnez (hastayla ilgili ön bilgi edinme süreci) ile başlanır. Hasta hangi şikayetle gelmiş olursa olsun öncelikle mutlaka kan alınır ve hem genetik kaynaklı hem de çevresel faktörlerden kaynaklı hastalıklar araştırılır. Alınan kan örneğinde 6400 maddenin taraması yapılır. Alerjenler, virüs, bakteri, parazit, ağır metal kimyasal maddeler, çene toksinleri, gıda katkıları, kanser hücreleri de dahil olmak üzere kapsamlı bir araştırma yapılır. Bu saydıklarımızın kanda frekans kodları var mı diye bakılır, varsa mutlaka o hastalık da mevcut demektir. Tüm bunlardan sonra ortaya çıkan tabloya göre kişiye özgü olarak tedavi planı uygulanır.

Hangi durumlarda yapılır?

Biorezonans tedavisi her hastalık için umut olabilir. Şimdiye dek aralarında kanser, fıtık, çölyak, alerji ve obezitenin de bulunduğu 400’ü aşkın hastalığın tedavisinde biorezonansın başarılı sonuç verebildiği kanıtlanmış durumdadır. Cilt kırışıklığından kabızlığa, reflüden depresyona, menopozdan prostata kadar birçok farklı hastalık için bu tedavi adeta bir umuttur. Tıpta kesin çözüm demek çok da doğru değildir. Ancak biorezonans tedavisi ile başarılı sonuçlar alındığı kanıtlanmıştır.

Biorezonans, klasik tıbba rakip olarak görülmemelidir. Onu destekleyen yardımcı bir yöntem, bir alternatif tıp yaklaşımı olarak değerlendirilmelidir. Bu tedaviyi sadece tıp doktorları ve tıp doktorlarının gözetimindeki terapistler uygulayabilir. Tıp doktoru olmayıp da biorezonans tedavisi yaptığını ileri sürenlerden kaçınmak gerekir. Terapiler hastalık grubuna göre haftada 2 ya da 15 günde 1 tekrarlanır ve ortalama 1,5 saat sürer. Tedavi bittikten sonra üç ayda bir kontroller ile hastalar takip edilir.

Yayın tarihi: 12.06.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.