Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BİRÇOK ERKEĞİN ORTAK SORUNU “MEME BÜYÜMESİ”

Birçok erkeğin ortak sorunu “meme büyümesi”
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
02.03.2016 - 13:30 | Son Güncelleme:

Şarkıcı Murat Boz, 2012 yılında sarkık göğüsleriyle objektife yakalanmış ve hayranlarını şok etmişti. Ünlü şarkıcının bu görüntüden kurtulmak için geçtiğimiz Cumartesi günü jinekomasti ameliyatı olduğu iddia edildi.

“Söylemezsem Olmaz” programının edindiği bilgilere göre yakışıklı şarkıcı, geçtiğimiz cumartesi günü “meme küçültme ameliyatı” oldu. İddialara göre Murat Boz, görüntüsünü beğenmediği sarkık göğüslerinden kurtuldu.

Murat Boz, sarkık memeleriyle objektife takıldı

Murat Boz'un 2012 yılında Bodrum tatilinde çekilen fotoğrafı

Deforme olmuş vücudu nedeniyle bir dönem basına küsen ünlü popçunun yaşadığı bu sorun birçok erkeğin de ortak problemi. Peki, erkeklerde meme büyümesi (jinekomasti) nedir? Plastik Rekonstrüktif & Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Deniz Küçükkaya, meme büyümesinin neden kaynaklandığını açıkladı, jinekomasti ameliyatı hakkında bilgi verdi.

Erkek memesinin normalden büyük ve kadınsı bir görünüm almasına jinekomasti denir. Erkekler için ciddi sıkıntılara neden olur. Bu durum çoğunlukla meme dokusunun aşırı büyümesinden kaynaklanır.

JİNEKOMASTİ AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Erkek memesinin küçültülmesi için sadece liposuction yeterli olabilir. Çoğu kişide liposuction ile beraber kesi yapılarak meme dokusunun çıkarılması ameliyatı gerçekleştirilir.

Jinekomasti, genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilir. Sadece liposuction uygulanmışsa aynı gün akşamında kişi eve gidilebilir. Kesi yapılarak meme dokusu çıkartılmışsa eğer bir gece hastanede kalmak gerekebilir. Kesi, meme başının çevresindeki siyah alanın komşuluğundan yapılır ve böylece iz kalma olasılığı azaltılmış olur. Ameliyattan sonra, yapılan işin durumuna göre 5-7 gün sonra normal iş yaşantısına dönülebilir.

 

Yayın tarihi: 02.03.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.