Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BEBEĞİNİN SESİNİ DUYAN ANNE KOMADAN ÇIKTI!

Bebeğinin sesini duyan anne komadan çıktı!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.09.2015 - 16:10 | Son Güncelleme:

Bir çocuğu olan Shelly Cawley ikinci bebeğini dünyaya getirirken komaya girdi. Shelly Cawley, bebeğinin ağlamasını duyunca komadan çıktı.

Geçtiğimiz Eylül ayında ikinci bebeğini dünyaya getirmeye hazırlanan Shelly Cawley doktorunun isteğiyle acil olarak doğuma alındı. Doğumu sezeryan olarak yapılan Shelly Cawley’in bebeği sağlıklı olarak doğdu fakat doğum anında yaşanan gelişmeler sonucu Shelly Cawley komaya girdi.

Amerika’nın North Carolina eyaletinde yaşayan Shelly Cawley ve eşi Jeremy Cawley bir kız bebek sahibi olmayı bekliyordu. Ameliyat sırasında kan pıhtısı beyin damarlarını tıkayınca yaşanan bu gelişmeler Shelly Cawley’in eşini ve ailesini büyük ölçüde korkuttu.

DOKTORLAR BİLE ÜMİDİ KESMİŞTİ!

Doktorlar Shelly Cawley’in ailesine genç annenin durumunun kritik olduğunu ve sabaha kadar hayatını kaybedebileceği bilgisini verdi. Shelly Cawley ile ilgili tüm umutlar bitmişken ve ölmesi beklenirken hemşirelerden Ashley Manus'un aklına son çare olarak anne ve bebek arasındaki kuvvetli bağdan faydalanmak geldi.

Sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen bebek komada olan annenin kucağına yatırıldı. Annesinin kokusuyla hemen uyuyan bebeğin annesi tarafından hissedilmesi için ağlaması sağlandı. 

KOMADAN UYANAN ANNE VE BEBEĞİN İLK GÖRÜNTÜLERİ

BEBEĞİNİN DAHA FAZLA AĞLAMASINA KALBİ DAYANAMADI!

Komada olan genç anne Shelly Cawley bebeğinin ağlamasına anında tepki vererek herkesi hem duygulandırdı hem de şaşırttı. Bebeğinin ağlamasını duymasıyla kalp atışları hızlanan genç anne komadan çıkarak hayata tutundu.

Uyanma anını hatırladığını belirten Shelly sözlerine şöyle devam etti; ““Kızımın sesini duymak bilinçaltımdan bana savaşmak için bir sebep verdi. Bebeğim için hala yaşamalıydım. Bebeğimin yüzüne baktığımı ve onun dünyadaki en güzel bebek olduğunu düşündüğümü hatırlıyorum. Biliyorum her anne böyle hisseder ama yaşadıklarımızdan sonra kızım ve benim aramda çok daha özel bir bağ oluştu.”

 Bebeğinin ağlamasıyla komadan çıktı 

Olaydan bir yıl sonra komadaki halini ve şimdiki halini sosyal paylaşım sitesi üzerinden paylaşan Shelly yaşadığı mucizeyle ilgili olarak; ““Bir yılın yarattığı fark! Geçen sene hayatım için savaşıyordum, bu sene ise bir yaşında bir kızım var” dedi.

 Shelly Cawley 

Yayın tarihi: 16.09.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Ülkemizde bebeğin sesini duyan komaya giriyor. nedeni açık, masraf masraf masraf,,,, haaa birde çocuğun geleceği belli,, açlık ve sefalet...

17.09.2015 00:20:28 Aydan Gorben