Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

“ANNE ESTETİĞİ” İLE ESKİ FORMUNUZA KAVUŞUN!

HAMİLELİK DÖNEMİNDE OLUŞAN FİZİKSEL DEĞİŞİMLERİ ORTADAN KALDIRMAK MÜMKÜN.

“Anne estetiği” ile eski formunuza kavuşun!
PAYLAŞIM
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız

Anneyi doğumdan sonra baştan aşağı eski haline döndürme operasyonu olan doğum sonrası anne estetiği (mommy make over) ile hamilelik döneminde oluşan fiziksel değişimleri ortadan kaldırmak mümkün.

Günümüzde tüm dünyada en popüler estetik operasyonlardan biri de “Doğum Sonrası Anne Estetiği” ya da özellikle ABD`deki yaygın ismi ile “Mommy Make Over”. Tam tabiri ile anneyi tepeden tırnağa eski haline döndürme operasyonu. Yapılan bu işlemler hakkındaki tüm detayları Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu aktardı.

Kimi kadınlar genetik anlamda şanslıdır ve hamilelik döneminde vücutları negatif bir değişime uğramaz, doğumdan hemen sonra eski formuna kavuşur. Kimi kadınlar da özellikle hamilelik dönemindeki hormonal süreç, alınan kilo miktarı, çatlamaya ve elastikiyeti kaybetmeye meyilli cilt yapısı sebebi ile bu süreci estetik anlamda olumsuz değişikliklerle noktalar. Ancak günümüzdeki yeni trendler ve teknolojik imkanlar ile bu süreci en başa döndürmek mümkün.

DOĞUMDAN SONRA TAM ANLAMIYLA ESKİ HALİNİZE DÖNMEK MÜMKÜN

Doğum sonrası anne estetiği

Doğum sonrası estetik cerrahi ya da eski vücut ölçülerine tekrar dönebilme isteği hamilelik evresi geçiren kadınların en önemli isteklerinden biridir. Hatta bazı kadınlar sırf bu süreçte yaşabilecekleri negatif durumlar nedeni ile hamile kalmayı geciktirir. Hamileliğe bağlı değişen vücut yapısı ve süreçte hormonal dalgalanmalar, hem hamile hem de doğum yapmış lohusalık dönemindeki annelerde psikolojik baskı ve depresyona neden olabilir. Bu durumda anne bedeninde oluşan bozulmalar şayet normal yollarla eskiye döndürülemiyor ise yapılacak estetik ameliyatlar imdada yetişebilir.

ESTETİKTE BİRDEN FAZLA OPERASYON YAPILIR

Doğum sonrası anne estetiği

Doğum sonrası anne estetiği kişiye özeldir ve tek bir operasyonu kapsamaz. Birden fazla estetik ameliyatın kombinasyonu ve gerektiği kadar uygulanması hedeflenir. Bu estetik ameliyatlar kombinasyonunda genellikle şu operasyonlar yer alır:

 1. Meme Dikleştirme
 2. Karın Estetiği
 3. Basen ve Bacak Estetiği
 4. Genital Estetik
 5. Cilt Lekelenmesinin Giderilmesi
 6. Bölgesel Liposuction

Bu operasyonları emzirme dönemi geçirildiğinde botoks ve dolgu gibi prosedürlerle tamamlayarak cilt kırışıklıkları ve esnekliğinin kaybı da giderilir ve anne tam anlamıyla taze ve genç bir görünüme sahip olur.

GÖĞÜSLERDEKİ SARKMALAR YOK OLUYOR

Doğum sonrası meme büyütme estetiği

Hamilelik döneminde en çok deformasyona uğrayan bölge şüphesiz göğüslerdir. Özellikle süt verme dönemi de tamamlandığında süt bezleri ve meme yağ dokusu eskiye nazaran azalır ve sarkma, küçülme yaşanabilir. İlk etapta sarkmanın giderildiği ve ihtiyaca bağlı implant ile meme büyütme ameliyatı ile desteklendiği durumda sonuç muazzam olabilir.

ESTETİKTEN SONRA MUTLAKA SPOR YAPIN

Doğum sonrası anne estetiği spor yapmak

Bir diğer bölge de hamilelik sırasında cildin dermis tabakasının, karın bölgesinin büyüme hızına yetişememesi sonucu karın derisinde oluşan çatlaklardır. Bu kalıcı izlerin giderilmesinde en etkili yöntem karın germe estetik ameliyatıdır. Bu operasyon sırasında ayrıca gevşeyen karın kasları da onarılarak karın bölgesi sıkılaştırılır. Gerekirse oluşan yağlanma ve spor ile giderilemeyecek bölgelere liposuction uygulanır. Burada en önemli nokta annenin doğum sonrasında mutlaka sporla estetik operasyonları desteklemesidir, bu şekilde hem psikolojik olarak daha mutlu hem de yeni hayatında daha formda kalır. Genital estetiği de özellikle normal yoldan yapılan doğumlarda, vajinanın deforme olduğu durumlarda uygulanır.

HEM ESTETİK HEM DE PSİKOLOJİK AÇIDAN YÜZ GÜLDÜRÜCÜ

Doğum sonrası anne estetiği

Doğum sonrası anne estetiğinin ayrı ayrı yapılan bu estetik ameliyatlardan farkı, yalnızca gereken bölgelerde kısmen uygulanarak ve birbiri ile desteklenerek annenin doğum öncesi formuna kavuşturmaktır. Estetik ameliyatlar genellikle doğumu takiben 6 ay sonra tavsiye edilir ancak meme estetiği de gereken kombinasyon için emzirme döneminin bitmesi daha uygun olur. Yüz bölgesindeki botoks ve dolgu gibi uygulamalar da emzirme döneminde uygulanmaz, emzirme dönemini takiben başlanır. Doğum sonrası anne estetiği, hem estetik hem de psikolojik açıdan yüz güldürücü ve genellikle kolay atlatılan estetik ameliyatlar kombinasyonudur. Annenin yeni hayatında daha özgüvenli ve güzel hissetmesini sağlar.

PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Şans ve fırsat kapıdayeniAstroskopNiobe Aslı Temel

Şans ve fırsat kapıda

Yılın en güzel, en pozitif etkileri bu hafta başlıyor.Devamı >
Vücudunuz sonbahara hazır mı?yeniGüzellik SırlarıYasemin Fatih Amato

Vücudunuz sonbahara hazır mı?

Yapacağımız bakımlar, yaz mevsiminin yol açtığı hasarları onarırken, cildimizi de önümüzdeki günlerde hırpalayacak zamana adapte edecektir.Devamı >
UHT süt melek mi şeytan mı?İyi Beslen İyi YaşaDeniz Berksoy

UHT süt melek mi şeytan mı?

UHT yöntemi, sütün içindeki bozulmaya neden olan maddeleri kontrol altına alır.Devamı >
Diş teli hakkında bilinen 10 yanlışAğız ve Diş SağlığıMerih Keçe

Diş teli hakkında bilinen 10 yanlış

Diş teli konuşma bozukluğuna yol açar mı? Dişlerde leke ve çürüğe neden olur mu?Devamı >
Sekste başarısız olma korkusuAşk, Mahremiyet ve CinsellikA. Cem Keçe

Sekste başarısız olma korkusu

Cinsel davranışların hepsi öğrenilmişdir yani her zaman daha iyisi olabilirDevamı >
62'den tavşan yapmanın modası çoktan geçmişDuyduk Duymadık DemeyinSedef Batı

62'den tavşan yapmanın modası çoktan geçmiş

Çocukların resim yapmasını kolaylaştıracak hayvan çizimlerini harflerden yararlanarak siz de çocuğunuzla birlikte kolaylıkla yapabilirsiniz.Devamı >
Duydunuz zilin sesini!Ev KokusuÖzlen Çopuroğlu

Duydunuz zilin sesini!

Okulun ders zili sadece çocuklara değil, onların duygularını, hislerini en derinden hisseden ve dinlemeye çalışan ebeveynlere de çaldı. Devamı >
  
Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsakları bu yolla kolayca soyabilirsiniz.Devamı >
Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

İhtiyacınız olan şeyler sadece balon ve erimiş çikolata!Devamı >
Aileniz için harika bir hatıra!

Aileniz için harika bir hatıra!

Ailenizin birleşmiş ellerinin bir kopyasını hatıra olarak saklamaya ne dersiniz?Devamı >