Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

TATİLDE İLERİYE DÖNÜK PLANLAR YAPMAYIN!

Tatilde ileriye dönük planlar yapmayın!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Gülnur Ünal’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Spiritüel Gelişim Danışmanı
 
 

03.07.2014 - 14:00 | Son Güncelleme:

Tatilleri rahatlamak için büyük bir fırsat olarak görün.

Tatilde yıl boyunca yorulan zihin ve bedeni dinlendirmenin sağlıklı bir yaşam için büyük önem taşıdığını söyleyen Spiritüel Gelişim Danışmanı Gülnur Ünal, tatilde ileriye dönük plan yapılmaması gerektiğini belirtti.

Tatil sezonu geldi ve herkes kendi bütçesine göre evinden uzaklaşıp biraz da olsa dinlenmeye başladı. Aileyle, arkadaşla veya yalnız gidilsin hiç fark etmez tatiller kişinin kendini dinlenmeye aldığı ve zihnini yenilediği bir an ve fırsat olarak görülmelidir.

Tatil anlayışının kişiden kişiye değişen bir kavram. Kimileri tatili eğlenme, gezip dolaşma olarak kimileri de günlük hayatında yapmadığı aktiviteleri gerçekleştirmek için bir fırsat olarak görür. Tatil ‘zihin temizleme’ olarak görülmeli ve böyle bir dönemde gereğinden çok fazla gezmek ve eğlenmek dinlenme anlamına gelmez. Bu durumda tatil dönüşü dinlenmek yerine daha da yoruluruz. Ayrıca işimize adapte olmada zorluk yaşarız.

Şehre birkaç saat uzaklıkta bir yere gitmek bile iyi gelir

Zihninizi rahatlattığımızda bedeniniz de rahatlar ve gevşer. Tatilde bunu yapabiliriz çünkü çoğu sorundan ve rutin hayatımızdan uzaklaşmış oluruz. Enerjisel olarak oturduğumuz şehre birkaç saat uzaklıkta bir yere gitmek bile bedenimize ve zihnimize iyi gelir.

Zihin ve bedenin rahatlamasıyla enerjiniz de tazelenip temizlenir. Bu yenilenme sonrasında geçmişte canımızı sıkan şeyler, iş yerinde sinirlendiğimiz ya da rutin hayatımızda sorun ettiğimiz durumlar, tatil dönüşü gözümüze daha küçük görünmeye başlar. Enerjimizi temizlemediğimizde en ufak konular bile bize çok büyük sorun olarak gözükecektir.

Tatilleri rahatlamak için büyük bir fırsat olarak görün. Bu süreçte ileriye dönük planlar yapmamaya çalışın. Yaşam şimdidedir ve anı yaşamak gerekir. Tatile kafanızı ve bedeninizi rahatlatmak için gitmişsinizdir. Bu nedenle de plan yapmak enerjinizi düşürür, dinlenmenizi engeller. Tatiller yenilenmek ve döndüğünüzde berrak bir başlangıç yapmak için çok önemlidir. Bu fırsatı iyi değerlendirin.

Yayın tarihi: 03.07.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.