Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ŞİMDİ DE “SÜPER KADIN SENDROMU” MODA

Şimdi de “Süper Kadın Sendromu” Moda
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
24.01.2011 - 17:00 | Son Güncelleme:

Süper anne sendromundan sonra bir de süper kadın sendromu başladı.

Günümüz kadınları arasında “süper kadın” sendromu yaşayanların sayısı hiç de az değil. Peki, bu süper kadınların ortak özellikleri neler biliyor musunuz? Psikiyatr Dr. Muzaffer Uyar anlatıyor.

“Süper kadın”; en iyi eş, en iyi anne, en iş kadını, en iyi gelin ve daha birçok rolü aynı anda EN İYİ biçimde yapmak zorunda hissediyor kendini. Bu onları her ne kadar yorsa da bir türlü vazgeçemiyorlar.

Süper Kadınların Ortak Özellikleri

Atılgan olurlar: Toplantılarda söz alır ve soru sormaktan çekinmezler. Sözünüzü kesen kişiye anında tepki gösterir, otorite kabul edilen kişilere görüşlerini ifade ederler. Erkeklerin fikirlerine karşılık kendi fikirlerini savunurlar.

Kendilerine güvenirler: Diğer kişilerin önerileri yerine, kendi kararlarını alırlar. Kendilerinden emin hareket ederler.

Haklarını savunurlar: Haklı olduklarını düşündüklerinde asla özür dilemezler. Sıkılmadan, çekinmeden söylemek istediklerini söylerler. 

Yayın tarihi: 24.01.2011
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (10)

kesinlikle butun kadınlar süper kadın olamlııı muhteşem yaaaaa

22.03.2011 18:23:53 gülşah kaplan

Erkekler icin basari olan bizim icin niye sendrom oluyor? Erkekler iyi bir baba, iyi es ve isinde basarili olunca kimse onlara sendromlu demiyor biz niye hala kadinlarin onunde duruyoruz birakalim kadinlar da her alanda basarili olsunlar hemen etiketlemeyelim 'super kadin sendromu' diye.

26.01.2011 22:14:32 Elvin Egeli
10 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER