Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

NE ZAMAN EVLENMELİYİM?

Ne zaman evlenmeliyim?
1 PAYLAŞIM
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
03.09.2015 - 11:00 | Son Güncelleme:

Evlilik; doğru zamanda yapıldığında tatlı bir düş, yanlış zamanda yapıldığında korkulu bir rüyaya dönüşür. Peki, ne zaman evlenmeli?

İlişkiler başlar başlamaz akıllarda evlilik sorusu belirir. Evlilik için doğru zaman yaşla ilgili olsa da tamamen yaşa bağlı değildir. Maddi ve manevi olgunluğa erişilmesi, belli bir yaşa gelinmesi evliliğin zamanı açıcından önemlidir. Evlilik küçük bir imzayla başlayan ve tüm hayatı etkileyen bir durumdur. Bu nedenle evlenmeyi düşünen çiftlerin birçok konuyu derinlemesine düşünmesi ve hem kendini hem karşısındakini evliliğe hazır olup olmadığı konusunda değerlendirmesi gerekir.

Ülkemizde çiftlerin birbirlerini ve birbirlerinin özelliklerini yeterince tanımadan evliliğe adım attığını ve sonrasında da birçok sürprizle karşılaştığını belirten Uzman Psikolojik Danışman Tunç Tataker “Neden evlenmek istediğiniz çok önemli bir sorudur. Aileden kaçış mı, sorunlardan kaçış mı, geç kalma korkuları mı, çocuk sahibi olmak istemeniz mi, yoksa gerçekten bir insanla evlilik bağıyla bağlanarak bir aile mi kurmak istiyorsunuz? Bu soruları kendinize sormalısınız” dedi.

NE ZAMAN EVLENMELİ?

 • Bilimsel araştırmalar kadınlar için doğru evlilik zamanı olarak 25 yaşı, erkekler içinse 30 yaşı uygun görüyor. Evleneceğiniz kişinin sadece yaşına değil olgunluk seviyesine de bakın.
 • Evlilik yeni bir aile kurmak demek, birlikte olduğunuz kişinin ailesinden birçok noktada kopmayı ve yeni bir aile kurmayı göze alabildiğinden emin olun.
 • Yeterince vakit geçirdiğinizden, en sinirli, en yorgun, en öfkeli, en geçimsiz, en çaresiz halini gördüğünüzden ve buna rağmen anlaşabileceğinizi düşündüğünüzden emin olun.

 evlilik 

 

 • Maddi açıdan tüm eksiklikleri tamamlamayı beklemek yerine manevi duygularınızdaki eksiklikleri tamamladıktan sonra evlilik için adım atın.
 • Her konuda net düşünebilmeli, hiçbir konuda kararsız kalmamalısınız. Kararsız kaldığınız noktalar varsa biraz daha zaman tanıyın.
 • Kendinize neden başka biriyle değil de bu kişiyle evlenmek istiyorum sorusunu sormakta geç kalmayın! Her ayrıntıyı değerlendirin.
 • Romantik bir coşkuyla değil, gerçeklerle yüzleşerek evliliğe adım atmaya karar verin.

UZUN EVLİLİĞİN SIRRI NEDİR?

Yayın tarihi: 03.09.2015
1 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.