Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KAYNANA OKULU PROJESİ

Kaynana Okulu Projesi
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
07.03.2011 - 11:15 | Son Güncelleme:

Daha sağlıklı evlilikler için anlamlı bir proje.

Günümüzdeki evliliklerin daha sağlam temeller üzerine atılmasını amaçlayan “Evlilik Okulu” projesinin ardından şimdi de “Kaynana Okulu” projesi gündemde.

Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Fatih Töremen, yaptığı yazılı açıklamada, boşanma oranlarında yaşanan artışın önüne geçebilmek ve daha sağlam evlilikler için, Şahinbey Belediyesi iş birliğiyle bir yıldır, “Evlilik Okulu” projesi yürüttüklerini dile getirdi.

Kaynanalar da Projeden Nasibini Aldı

Evlilik Okulu projesindeki amacı, aile içi iletişimi sağlamak ve aile olma bilincini gençlere aşılayarak boşanma oranlarını düşürmek olarak özetleyen Töremen sözlerine şöyle devam etti:

“Gaziantep sistematik olarak örnek bir il oldu ve aile kavgaları bitene kadar projeye devam edeceğiz. Hafta sonlarında çiftlere 6 saat eğitim veriliyor. Her ay yeni bir grup oluşturuluyor. Şu ana kadar 2 bine yakın kişiyi mezun ettik. Eğitim kapsamında katılımcılara aile içi iletişim, kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın hakları ve kadın-erkek farklılıkları konusunda bilgi veriliyor.

Kaynanalar da gençler gibi bilinçlendirilmeli. Toplumsal sorunlara tüm kaynaklarımızı seferber ederek, ülkemizin sosyal ve kültürel alanlarda da gelişmesine öncülük ediyoruz. Bu projelerle, üniversitelerin kapalı kapılar ardında toplumdan uzak yaşayamayacağını gösteriyoruz.”

AA

Yayın tarihi: 07.03.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (5)

ama kac kişi katılır duyarlı olr bu projeye orasıda ayrı konu

22.03.2011 11:00:41 gülşah kaplan

kesinlikle güzel bi kampanya iletişimi saglamak için

22.03.2011 11:00:14 gülşah kaplan
5 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER