Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HERKESİN POZİTİF ENERJİ ALANI OLMALI!

Herkesin pozitif enerji alanı olmalı!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.12.2016 - 11:14 | Son Güncelleme:

İlişki ve Kişisel Gelişim Danışmanı İrem Baysal, son günlerde kendimiz için yapabileceğimiz en faydalı şeyi anlatıyor.

YETERİNCE NEGATİF ENERJİYE MARUZ KALIYORUZ

Son günlerde kendimiz için yapabileceğimiz en faydalı şey: Kendi pozitif enerji alanımıza sahip olabilmemiz...

Çevremizde, yaşadığımız şehirlerde, çalıştığımız iş ortamında yeterince negatif enerjilere maruz kaldığımız bir gerçek. Acı veren haberler, elektromanyetik alanlar, hayatın temposundan kaynaklı sağlıksız beslenme biçimleri, hastalıklar, ayrılıklar, mesleki aksaklıklar... 

İşte tam da bu yüzden herkesin en az bir tane kendisini doldurabileceği, pozitif enerjiyle şarj /yükleme yapabileceği bir alanı olmalı.

Gelelim işin eğlenceli kısmı olan alanı oluşturmaya....

POZİTİF ALANIMIZI NASIL OLUŞTIRACAĞIZ?

Pozitif alanımızı oluştururken bazı temel maddeleri takip edersek gerisi kendi hayal gücümüz ve enerjimizle şekillenecektir.

Öncelikle,

Evimizde, odamızda veya iş yerimizde kendimizi rahat ve güvende hissettiğimiz bir koltuk, sandalye, minder veya sadece bir köşe belirliyoruz. Orası tamamen bizim ve sadece bize ait olacak.

Başlangıç için bizi pozitif hissettiren renkte obje, çiçek veya mumlarla dekore ediyoruz. Fakat bu dekorasyon işini abartmamakta fayda var, böylece enerji alanda serbest ve rahatça hareket edebilir ve etrafımızda yoğunlaşabilir. (Obje seçerken nötr olmalısınız ya da zihnin dolduruşuna gelmemelisiniz. Yani geçmişten anılarla, duygularla yüklü objeleri bu alana dahil etmiyoruz.)

  

Bu en önemli iki maddeyi yerine getirdikten sonra belki de bazılarımız için uygulaması en zor ama en gerekli olan madde var sırada.

Alanımıza girmeden önce cep telefonlarımızı tercihen kapatarak fakat kapatmak çok zorluyorsa sesini kısarak alanımızdan olabildiğince uzağa bırakmak. Şahsen ben alanımda vakit geçirdiğim süre boyunca hem telefonumu kapatıyor hem de bulunduğum odanın dışında tutuyorum.

Pozitif enerji alanımızı oluşturmak için gerekli olan tüm malzemeleri bir araya getirdiğimize göre sıra alanımızı nasıl oluşturabileceğimize geldi. İlk hafta sadece 15, maksimum 20 dakikamızı ayırarak seçtiğimiz koltuk/köşe/sandalye ye oturuyoruz.

Gözlerimizi kapatarak hiç bir şey yapmadan sadece oturuyoruz. Bulunduğumuz yeri, koltuğu, etrafımızdaki sesleri, varsa konuşmaları duyuyor, kokuları algılıyoruz.

Sadece orada olmak için kendimize izin veriyoruz. Bu yaklaşım, içince bulunduğumuz alanın enerjisiyle uyumlanmamıza yardımcı olacaktır. Enerjiyle uyumlandıktan sonra, istediğimiz pozitif alanı oluşturabilmek yani kendimize bir cep açabilmek daha kolaylaşır çünkü bulunduğumuz yerin enerjisi bize bunun için izin verir.

Daha sonra, derin bir nefes alarak kendimiz için pozitif yüklenme alanı oluşturmayı niyet ediyoruz. Nefesimizi verip alanımızın sınırlarını oluşturmaya başlıyoruz. Ben alanımı oluştururken aldığım nefesi, pembe olarak vermeyi ve alanımın şeffaf pembe bir balon olarak beni içine alarak büyüdüğünü imgelerim hep.

 

Alanımızın sınırını oluşturduktan sonra ise o alanı doldurmamız gerekiyor. Bu alanı istediğiniz şekilde pozitif enerjiyle doldurabilirsiniz. Önerilerimden bir kaçı, meditasyon – reiki uygulaması- olumlu düşünce ve inanç kalıplarınızı beslemek olabilir. Başlangıçta, yapacağınız tüm enerji çalışmalarını bu alanda yapmanızı öneririm.

Diğer bir yükleme ise, alanınıza girdiğinizde hangi duygularla yüklenmek istiyorsanız önceden o alanı onlarla doldurmaktır. Örneğin mutluluk duygusunu önce kendi içimizde canlandırarak daha sonra nefes yardımı ile önceden oluşturduğumuz alanımızı doldurabiliriz. Bu çalışmayı birkaç kez tekrarladıktan sonra artık alanınızda sağlam bir mutluluk enerjisi hâkim olmaya başlar.

Yayın tarihi: 16.12.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.