Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

ERKEKLER KADINLARDAN NE İSTER?

DOĞRU BİR İLETİŞİM VE İLİŞKİNİN TEMEL DEĞERLERİ...

Erkekler kadınlardan ne ister?
221 PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Ömer Yalçın’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Psikolog ve Refleksolog
 
 

Erkekler ne ister, hangi davranışlardan hoşlanır? Bir ilişkiyi yürütmek için ona nasıl yaklaşmalısınız? Psikolog Ömer Yalçın’dan ipuçları…

Erkeklerin kadınlardan istediği fakat söylemediği birçok davranış vardır. Belki de karşı tarafın bunları bildiğini ve dile getirmenin anlamsız olduğunu düşünüyorlardır. Neden dile getirmediklerini kesin olarak bilmek mümkün olmasa da bunlara kulak vermek mutlu bir ilişkinin anahtarı olacaktır. Bir erkek neredeyse bir kadının istediği aynı şeyleri istyor bir kadından. Bunlar doğru bir iletişim ve ilişkinin temel değerleri aslında. Siz de kendi ilişkinizde karşı tarafın sizden ne istediğini sormaktan çekinmemeli ve birbirinizi en doğru şekilde tanımanın önünü açmalısınız.

Dinleyin

Çoğu erkek kendisini dinleyen kadınlardan daha çok hoşlanır. Hatalarını yüzüne vurmayan, gereksiz eleştiriden kaçınan, ders verme çabası içerisinde olmayan ve ben sana demiştim gibi sinir bozan uyarılardan kaçınanlar bir erkek için oldukça özel olacaktır. Unutmayın birisini gerçekten dinlemeden onu anlamanız mümkün olmaz. “Benimle istediğin zaman konuşabilirsin, senin için buradayım’’ imajını verebilirseniz bir erkek size rahatlıkla açılabilecek ve güvenecektir. Eleştirisel değil destekleyici bir yaklaşım her erkeğin dikkatini çeker.

Doğal olun

İlişkiyi olağan akışına bırakabilen kadınlar, bir erkeğin ilgisini sürdürebilmesini sağlayacaktır. Birbirinizi tamamen tanımayı başardığınızda ilişkiniz hala yolunda gidiyorsa istenilen sona zaten ulaşılacaktır. Dayatmalar ve zorlamalar karşı tarafı kaçırabilir. Olaylara karşı tarafın olmasını istediği şekliyle değil, doğal tepkileriniz bu uyumun tam anlamıyla tamamlanmasını sağlayacaktır. Kendinizi yanında rahat hissettiğiniz ve doğal davranışlarınıza hayran kalan bir erkek sizden kolay kolay vazgeçmeyecektir.

Pozitif olun

Yaşadığı her anın tadını çıkartmayı bilen bir kadın vazgeçilmezdir. Sevinçli zamanlar her zaman güzel geçer ama hüzünlü ve sinirli zamanlarında bile partnerinizin sizinle vakit geçirmeyi tercih etmesini sağlayabilecek bir anlayışınız varsa kolay kolay kaybetmezsiniz. Bunun yolu öncelikle kendinizden emin olmanız, olduğunuz kişi ve durumu sevebilmenizden geçmektedir.

İyi bir aşçı olun

Büyüklerimizden öğrendiğimiz bir söz vardır; ‘’Bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer’’ diye. Bu belki tek yol değil ama etkileyici yollardan bir tanesidir. Bir erkek iyi yemek yapan veya onun için bir şeyler yapmayı öğrenmeye çalışan bir kadını gerçekten samimi şekilde sevecektir. Beynin geleneksel kısmı bu durumu karşısındaki kadının iyi bir eş olabileceği şeklinde kodlayacaktır. Evet, çok klişe ama uzmanlar da buna katılıyor. Basit bir şeyler de olsa bir erkeğin kalbine bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Gerçekçi olun

Kendi duygularını bir başkası ne düşünecek diye yaşamaktan çekinen ve yapmacık tavırlar takınan bir kadın erkekler tarafından çok kolay şekilde fark edilecektir. Her fırsatta makyaj tazelemeyin, şaka yapmaktan çekinmeyin. Olduğunuzdan farklı olmak istediğiniz kişi gibi davranmaktan vazgeçin.

Çözüm üretin

Her erkek, negatif olaylar karşısında serinkanlı davranıp iki taraf için de olumlu çözümler üretebilmek için çaba harcayan bir kadını sevecektir. Onu içinden çıkamadığı durumlar için cesaretlendirin. Bu güzelliğin asla kazanamayacağı çok daha anlamlı bir özelliktir. Bu şekilde daha kalıcı, mutlu ve yoğun duygularla süslenmiş bir ilişki sürdürebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki birlikte aşılan olumsuzluklar, ilişkiniz için sağlam temeller olacaktır.

Önemseyin

Bir erkek onu gerçekten önemsediğinizi bilmek ister. Burada dikkat edilmesi gereken, onu önemsediğinizi, ona gerçek anlamda hissettirmeden ‘’Seni seviyorum’’ şeklindeki zamansız açılımlar ilişkiye zarar verebilir. Bunu söylemeden önce hissettirmek çok daha önemlidir. Hastayken onunla ilgilenmeniz, çekilmez olduğu zamanlar bile yüzünü güldürmeyi başarmanız, onu dinleyebilmeniz çok önemlidir. Ona söylemek istediğiniz her şeyi önce yaşatın. Bu erkeklerin bir kadında aradığı en kaliteli özelliklerden bir tanesidir. 

Neşeli olun

İyi mizah duygusu erkeğin kadında sevdiği özelliklerden bir tanesidir, özellikle onunla bir gelecek düşündüğü zaman. Birlikte geçirdiğiniz zamanların kalitesini arttırmak için biraz güleryüzlü olmak sizce de işe yarayacaktır, değil mi? Tabi bunu her şeye gülmek değil kaliteli bir mizah anlayışı ile sağlamak mümkün. İkisini karıştırmamak lazım.

Kendinize özen gösterin

Bunu sürekli makyaj yapmak ile karıştırmamak gerekli. Yememizden saç bakımımıza, spor yapmaktan tutun, okuduğunuz kitaplara, kendinize ne kadar iyi bakarsanız bu karşı tarafta kendisine de iyi bakacağınız hissini uyandıracaktır. Erkekler bu konuda biraz daha deneyimsiz dememiz yanlış olmayacaktır. Bakımlı ve düzenli bir kadın bir erkeği kolaylıkla etkileyebilir. Erkeğin hayatındaki eksik tarafları doldurabileceğinizi bu şekilde gösterebilirsiniz.

Güçlü olun

Erkeklerin bir kadında aradığı en önemli özelliklerden birisi de benzersiz bir şekilde diğer kadınlardan ayıran güçlü olma özelliği ve kadının erdemli duruşudur. Hayat yolculuğunda yanında olduğunuzu bilmek isteyecektir bir erkek. Narin görünümünüz altında yerinde ağır bir kaya gibi sağlam duruşunuzun olduğunu bilmesi size olan güvenini ve saygısını arttıracaktır.

Onun zevklerine saygı duyun

Kadın ve erkeğin zevkleri ve hoşlandığı şeyler değişebilir ama bir erkek için birlikte maç izleyebileceği bir kadın artı puan demektir. Birlikte zaman geçirmek için onun hoşlandığı şeylere önyargılı olmak yerine en azından denemeye çalışmak ya da saygı duymak çok önemlidir. Zaman zaman onunla çocuk olabilmeli, zaman zaman da ona ayak uydurabilmelisiniz. Bu gerçekten sizi farklı yapacaktır.

Psikolog ve Refleksolog
Ömer Yalçın

221 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Aldatma delilini mahkemeye sunmak artık suç değil!Adalet ve Sizİlker Türkgüler

Aldatma delilini mahkemeye sunmak artık suç değil!

Eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız, hatta elinizde kanıtınız da varsa...Devamı >
20 dakikaPusulaSerap Duygulu

20 dakika

Kimse sizin 20 dakika ortadan kaybolmanızı dert etmez, dünya durmaz, işler aksamaz. Devamı >
Ambalajlı sütler hakkında gerçekler!Ailenizin DiyetisyeniM. Turgay Köse

Ambalajlı sütler hakkında gerçekler!

Uzmanından uzun ömürlü sütlerle ilgili merak edilenleri öğrendik.Devamı >
What dedin?Vira ViraElif Ebru Wibrew

What dedin?

Ne kadar meraklıyız dilimizi parçalamaya... El birliğiyle dilimizi pek bir güzel kanatıyoruz farkında mısınız?Devamı >
Dünyanın en seksi veterineri Evan AntinDuyduk Duymadık DemeyinSedef Batı

Dünyanın en seksi veterineri Evan Antin

O kaşlar, o gözler, o burun, o dişler, o gülüş kelimelerle anlatılmayacak güzellikte. Devamı >
Emekli olmaktan korkmayınArzu ile hayata dairArzu Hoşgör

Emekli olmaktan korkmayın

Özendirmek gibi olmasın ama ben çok sevdim "emekliyim" demesini de emeklilik hayatını da... Devamı >
  
Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsakları bu yolla kolayca soyabilirsiniz.Devamı >
Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

İhtiyacınız olan şeyler sadece balon ve erimiş çikolata!Devamı >
Aileniz için harika bir hatıra!

Aileniz için harika bir hatıra!

Ailenizin birleşmiş ellerinin bir kopyasını hatıra olarak saklamaya ne dersiniz?Devamı >