Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AŞIKKEN YAPILAN 6 HATA

Aşıkken yapılan 6 hata
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
09.01.2016 - 12:21 | Son Güncelleme:

Bazen öyle güzel seversiniz, aşkı öyle güzel tadarsınız ki yaptığınız veya yapılan yanlışları fark edemezsiniz. İşte aşıkken yapılan 6 hata...

Aşıkken çoğu zaman mantıklı ve doğru kararlar verilmediğini, önemli veya önemsiz birçok şeyin görmezden gelindiğini biliyoruz. Ancak uzun bir birliktelikten çıktıktan sonra ne yaptığını bilmez bir duruma gelmek istemiyorsanız, aşıkken yapılan hataların neler olduğuna bir bakın.

1- SORUMLULUKLARINIZI ERTELEMEK

Sırf sevgilinizle görüşmek veya onunla konuşmak için sabahlara kadar uykusuz kalıp ertesi gün iş yerinde hiçbir şey yapamamak veya yapmanız gereken görevleri ertelemek ilişkinize bir fayda sağlamaz, sadece kariyer hayatınızı olumsuz etkiler. Onu ne kadar çok severseniz sevin, ne kadar konuşmak, vakit geçirmek isterseniz isteyin, önce sorumluluklarınız!

Aşıkken yapılan hatalar

2- ARKADAŞLARINIZLA GÖRÜŞMEYİ KESMEK

İlişkinizin ilk aylarında sürekli birlikte vakit geçirerek arkadaşlarınızı ihmal edebilirsiniz, bunda bir problem yok. Fakat bunun sürekli böyle devam etmesine izin vermemelisiniz. Aşıkken yapılan en çok hata budur aslında. İki tarafın da arkadaşlarıyla vakit geçirmeye, arkadaşlarıyla da eğlenmeye ihtiyacı var. Sizin arkadaşlarınızdan pek haz etmiyor olabilir ama unutmayın; arkadaşlarınız ondan önce de vardı, ondan sonra da olmaya devam edecek. Hoşlanmıyorsa kendisine başka bir plan yapabilir veya onlarla görüşmeyebilir. Sırf sevgiliniz istemiyor diye arkadaşlarınızdan kopmanız hata olur.

 Aşıkken yapılan hatalar 

3- ORTAK DÖVMELER YAPTIRMAK

Aşkınızı ispatlamaya çalışmak için vücudunuzda veya herhangi bir şeyde bir işarete gerek yok. Hatta aşkınızı ispat etmenize bile gerek yok. Önemli olan karşınızdaki kişinin sevildiğini hissetmesidir. Bedeninizde onun ismini sonsuza kadar taşıyarak değil, hareketlerinizle ve sözlerinizle sevginizi göstermelisiniz. Ayrıca gerçekçi olalım ki, sevginiz ömür boyu sürecek diye bir garanti yoktur. Ayrıca hiç kimse yıllar sonra vücudunda eski sevgilisinin adını taşımak istemez, hiç kimse de böyle bir şeyi kabul etmez. 

 Aşıkken yapılan hatalar 

4- KIYAFET DOLABINIZI YENİLEMEK

Başlangıçta sevgilinizin kıyafetlerinize karışmasını kıskançlığa yorup bu durumdan mutluluk duyabilirsiniz. Fakat unutmayın ki sizin kıyafetlerinize karışmasının, kişisel sınırlarınıza yapılan saldırıdan bir farkı yoktur. Sizin herhangi birinin yönetimine ihtiyacınız yok ve ne giyip giymeyeceğinize karar verebilecek yaştasınız. Bu yüzden mini eteklerinizi veya dekolteli elbiselerinizi dolabınızdan çıkarmak veya giymemek, kendinize yaptığınız bir saygısızlık olur.

 Aşıkken yapılan hatalar 

5- HOBİLERİNİZDEN VAZGEÇMEK

Aşıkken yapılan hatalarda sıkça görülen bir tanesi de, hobilerden vazgeçmek... Birlikte bilgisayar oyunları oynamanızda, film izlemenizde veya müzik dinlemenizde bir sorun yok. Fakat sevgiliniz sörf yapmayı seviyor diye sizin de sörfe başlamanız gerekmez. Sırf sevgiliniz için korktuğunuz veya ilginizi çekmeyen şeyleri yapmanıza gerek yok. Bunun yerine sevgiliniz sörf yapmaya giderken ona şans dileyebilir veya birlikte yapabileceğiniz ortak hobiler edinebilirsiniz. Sizi mutlu eden hobilerden vazgeçmeyin.

 Aşıkken yapılan hatalar

6- CİNSEL FANTEZİLERE KURBAN GİTMEK

Güzel bir cinsel hayatta elbette fantezilere yer verilebilir ancak karşılıklı olarak istenirse… İstemediğiniz hiçbir şeyi yapmak zorunda olmadığınız gibi, kimsenin size istemediğiniz bir şeyi yaptırmaması gerektiğini unutmayın. Sizi mutlu etmeyen şeyleri sırf sevgiliniz memnun olacak diye veya sırf aşık olduğunuz için yapmak yerine, birlikte ikinizin de seveceği seçenekler yaratın.

AŞK HER ŞEYİ AFFEDER Mİ?

Yayın tarihi: 09.01.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.