AİLENİZLE KALİTELİ ZAMAN GEÇİRİN

AİLENİZLE MUTLU OLMAK ZOR DEĞİL!

Ailenizle kaliteli zaman geçirin
0 PAYLAŞIM
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız

"Kişiyi en iyi anlayan, sahiplenen, geçmişini paylaştığı kişiler aile bireyleridir" diyen Klinik Psikolog Göksu Telmaç, ailenizle iyi geçinmenin ve mutlu olmanın yollarını anlatıyor.

Aile bir insanın sahip olduğu en değerli alanıdır. Aileyle yakınlığın beraberinde getirdiği sıkıntılar, sorunlar mutlaka olur ama yine sorunların en hızlı ve yakın iletişimle çözüleceği sorunlar da aile meseleleridir. Aileyle daha mutlu ve yakın olmanın yolları vardır ve bu bireysel anlamda da daha mutlu olmayı sağlar.

Ailenize Zaman Ayırın!

Gündelik stresli yaşantıda en çok ihmal ettiğimiz kişiler en yakınlarımız olabiliyor. Oysa hemen her gün aileye özel anlar dakikalar, hafta sonları ve özle günlerde ise yaratılan birlikte zamanlar olmalı. Bu zamanlarda akla sadece alışveriş ya da yemek değil, sohbet etmek, paylaşımları arttırmak gelmeli.

Sorunları Görmemezlikten Gelmeyin!

Pek çok aile içi sıkıntıda bireylerin çözüm arayışına girdiğinde kalıcı biçimde etkiler yakaladığı görülür. Ama sorunları görmezden gelmek, biriktirmek, konuşmamak işe yaramaz ve araya uzaklık girmesine neden olur. Aile, iletişimden ve çözümden asla vazgeçilmemeli.
Sorun yaşanmayan bir aile mümkün değildir ama her sorunun bir çözümü vardır.

Sevgiyi Göstermenin Yolları

 “Annem-babam bana sarılmazdı ben uyuyunca öperdi” diyen kişileri çok sık duymuşsunuzdur. Bu ailelerin sevgiyi gösterme tarzına yönelik bir cümle. Özellikle anne ve babalar çocuklarına sevgi göstermede cimri olmamalı. Sarılmak, öpmek, dokunmak aile içi iletişimin önemli bir parçasıdır.

Yine “Ben sevdiğimi söyleyemem ama sen sevgimden emin ol” ifadesi de “Seni seviyorum” demekten daha kolay değil. Bu iki kelimeyi gerçekten sevdiğimiz kişilere sıkça kullanmak yakınlığı arttırır. Kişiler sevginin sıkça dile getirildiği ailelerde kendilerini daha değerli hisseder.

0 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI

Aileyle kaliteli zaman geçirmek çok önemli. Birbiriyle hiç iletişim kurmayan aileler var ne acı.

16.11.2011 Jale

Ben özellikle seni seviyorum dememek için kendini sıkan insanları sevmiyorum. Nedir ki bu, seviyorsan seviyorsun işte, insan ailesinden mi utanacak yani bunu söyleren... Ben her fırsatta sevdiğim için kullanırım bu kelimeleri ve onlar da benim için. Gerçekten de insan bu şekilde sevildiğini daha çok hissediyor ve daha çok mutlu oluyor. İki kelimecik altı üstü..

15.11.2011 cevriye kalkan
5 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER 
KOÇ 21 Mart - 20 Nisan Gökyüzü bugün sağlık sektöründe çalışan Koç'ların yüzünü güldürecek etkilere işaret etmekte. Finansa devamı > BOĞA 21 Nisan - 20 Mayıs Bugün kendinizle barışacak; fiziksel, ruhsal olarak kendinizi rahatlatacak aktivitelere yöneleceksin devamı > İKİZLER 21 Mayıs - 20 Haziran Bugün duygusal davranarak geçmişle ilgili konularda fevri çıkışlar içinde olmamalı, gerginliklere or devamı > YENGEÇ 21 Haziran - 22 Temmuz Gökyüzü finansal konularda ayaklarınızın yere sağlam basması gerektiğine işaret etmekte. Bugün harca devamı > ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos Bugün sözlerin doğru yansıması size yeni fırsatları beraberinde getirebilir. Duygusal ve finansal ko devamı > BAŞAK 24 Ağustos - 23 Eylül Gökyüzü bugün ailevi konularda gerginliklerin sona ermesi ile manevi ağırlıklarınızdan kurtulacağını devamı > TERAZİ 24 Eylül - 23 Ekim Gökyüzü bugün ön yargılı yaklaşımlar ve başkalarının doğruları ile, sizinle alakası olmayan kişi ve devamı > AKREP 24 Ekim - 22 Kasım Gökyüzü her şeyden sıkılıp uzaklaşma eğilimi içinde olacağınız bir güne işaret etmekte. Bu duygu yan devamı > YAY 23 Kasım - 21 Aralık Gökyüzü iş ve özel yaşamınızda dengeleri sağlamakta zorlanacağına işaret etmekte. Zamansızlıktan şik devamı > OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak Bugün maddi konularda akrabalarınızdan kaynaklı beklenmedik sorunlar yaşayabilirsiniz. Bugün yapabil devamı > KOVA 21 Ocak - 18 Şubat Bugün işinizle ilgili anlaşmalarda sıkıntılar yaşamamak için dikkatli davranmalı, ayrıntılara önem v devamı > BALIK 19 Şubat - 20 Mart Gökyüzü bugün isteklerinizi oldurtmak için çabalarınızın karşılığını alacağınızı müjdeliyor sizlere. devamı >
 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK