Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

İÇKİ VE SİGARAYA ONLİNE SATIŞ YASAĞI

İçki ve Sigaraya Online Satış Yasağı
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
24.12.2010 - 17:00 | Son Güncelleme:

Sigara ve alkol tüketenlere kötü haber, kanunla birlikte geliyor.

Sigara ve alkol tüketenlere kötü haber…Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilat Görevleri Hakkında Kanun'un internetten ya da televizyon gibi elektronik ticaret araçlarından tütün mamulleri ve alkollü içki satışını izne bağlayan hükmü yürürlükten kaldırılıyor. 

AK Parti Milletvekilleri Veysi Kaynak (Kahramanmaraş), Yüksel Özden (Muğla) ve Abdurrahman Arıcı'nın (Antalya) TBMM Başkanlığı'na sundukları kanun teklifle ortaya çıkan yasağa göre, bu yollarla satış yapanlar hakkında, İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun kapsamında “erişimin engellenmesi” cezası da uygulanacak.

Para Cezası Uygulanacak

Düzenlemenin öngördüğü para cezası ise “Tütün mamulleri veya alkollü içkilerin tüketicilere satışını; izinsiz olarak veya Kurum düzenlemelerine aykırılık oluşturacak şekilde internet, televizyon, faks ve telefon gibi elektronik ticaret araçları ya da posta ile sipariş yöntemi kullanarak yapmak üzere satış sistemi kuran veya faaliyette bulunanlar” için 20-100 bin TL.

AA

Yayın tarihi: 24.12.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

işte bu iyi haber

16.03.2011 21:08:24 damla akdemir